Prohýbání do luku při kojení

Dotaz od: Anna Šimáková Dosoudilová
Datum přidání: 20. 11. 2017

Dobrý den, paní Hutlová, máme téměř 4 měsíční holčičku a když ji kojím vleže, např. v noci, prohýbá se u toho v zádech do luku - tak se tomu myslím říká. Prohnutí není nijak drastické, je spíš mírné, ale nechce se nechat se prohnout naopak. Často také chce ležet na zádech a pít s hlavou do boku, nebo si dává ruku za zádíčka, čímž se také prohýbá. Mně to nijak nevadí a vidím, že se napije dobře, jen si říkám, jestli si do budoucna neničí záda tím, že nerovnoměrně zatěžuje nějaké svaly apod. Myslíte, že to mám nechat, když je jí to pohodlné? Děkuju za radu a přeju hezký den!

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den paní Šimáková, já bych to nechala na holčičce, jak píšete, je jí to pohodlné, je spokojená. Ve čtyřech měsících půjdete na kontrolu, paní doktorka kontroluje držení těla, svalové napětí, to jak pase koníky apod., jestli není něco v nepoměru. Tak se nebojte a buďte v klidu. Hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.