Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nemá rád ostatní děti

Dotaz od: Dagmar Kalvodová
Datum přidání: 22. 11. 2017

Dobrý den. Syn má 28 měsíců, a máme potíže co se týče ostatních dětí kolem nás. Od miminka s ním chodíme na dětská hřiště, do dětských center, rok navštěvujeme rodinné centrum pro maminky a děti, a náš synek, kdekoli se objeví jiné dítě, začne řvát, a odchází pryč. Když někam přijdeme, a nikdo tam není, krásně si hraje, je spokojený, ale jakmile se tam objeví jiné dítko, začne plakat, vztekat se, a táhne mě za ruku pryč. Nejraději si hraje sám, nebo se mnou. I když k nám přijdou domů třeba známí s dětmi, které dobře zná, jsou u toho hrozné scény, pláč, křik, nechce s nimi vůbec být, a táhne mě do jiné místnosti, kde je se mnou sám. Je tedy zatím jedináček, ale od mala se s ním snažíme chodit do dětského kolektivu, ale je to řekla bych čím dál horší, a nevíme proč, a co s tím dělat. Nikdy mu nikdo nic neudělal, toho jsem si vědoma, protože se opravdu od malinka straní dětí. Děkuji moc za radu a zkušenosti.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dášo, nemyslím si, že by to mělo znamenat nějakou poruchu, prostě je rád sám nebo s Vámi, je ještě malý na to, aby si uměl hrát ve skupině, to dělají až školkové děti. Je s Vámi nejraději, ostatní může vnímat jako vetřelce, zvl.pak u něho doma na jeho území. Zkuste být s ním ve skupině dětí, hrejte si tam s ním, musí získat jistotu, že jste jenom jeho maminka, ale můžete si hrát společně s jinými dětmi. Zkoušejte to pomalu, trpělivě, po chvilkách , nenechávejte ho s jinými dětmi samotného, když mu to nedělá dobře. Dášo, přeji hodně trpělivosti s osobností Vašeho chlapečka:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz