Skladování mateřského mléka v lednici

Dotaz od: Simona
Datum přidání: 3. 12. 2017

Dobrý den, malé odsavam už 4mesice mlíčko, kojení nám nešlo a takto mám zatím mléka dost a malé chutné. Začíná být v noci spava a mě přebývá mléko. Jak dlouho může být uskladnění v lednici? Někdo pisou 24hod,někde 48hod a nedávno jsem se docetla, že dokonce až 14dni .máme novou americkou lednici s digitálním nastavením teploty, nyní máme v lednici nastavený 3 stupně a mléko skláduji v 2.pricce.musím vylevat mléko pokud se nevejdem do 24hod spotřeby nebo může být v lednici alespoň 48hod ?většinou nám to utece na 28 hod maximálně od odsávání. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Simonko, při pokojové teplotě může být mateřské mléko 8 hodin, v lednici 24 hodin, v mrazáku 3 měsíce. Doporučuji tedy přebytečné mlíčko zamražovat, můžete ho vrstvit, nemusíte dávat každou dávku zvlášť.Jednou rozmražené mléko již nelze znovu zamrazit. Přeji hezký večer a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.