Jídelníček

Dotaz od: Michaela Polášková
Datum přidání: 2. 1. 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik mléka má vypít roční dítě a potřebovala bych poradit nějakou inspiraci na společné obědy pro mě a ročního synka.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Míšo, roční dítě by mělo vypít asi 300ml mléka denně. Mléko a mléčné výrobky jsou nepostradatelné pro obsah vápníku, který je velice důležitý pro správný vývoj rostoucích kostí a zubů. A co k obědu? Můžete např. rajskou, hovězí maso, kolínka Karbanátky( např. z králičího masa nebo telecího) a bramborovou kaši nebo dušené maso a rýži - něco jako rizoto, těstovinový salát s kuřecím masem... Myslím, že pokud budete respektovat zásady zdravé výživy, můžete klidně vařit společné jídlo - dosolte a dokořeňte sobě zvlášť . Ale po jednom roce má dítě již smíšenou stravu, mělo by mít mléko, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce,maso, těstoviny, luštěniny, můžete vařit různé krémové polévky- zeleninové, brokolicovou, rajskou, bramborovou, hustší vývary. Dítě v jednom roce sní v poledne jednu porci - nemá polévku a druhé jídlo. Míšo, hezký večer a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.