Neklidne miminko

Dotaz od: Barča
Datum přidání: 15. 1. 2018

Dobry večer, ještě mě zajima jeden dotaz. Mam 3m holčičku a od narození je dost neklidna. Mácha ručičkama nozickama. Všude kolem se straně rozhlizi, hodně se leka a casto mi přijde, že se i něčeho boji. Bývá i často rozklepana. V noci špatně spinká, přes den usne na chvilku, často bručí jako medvěd, zatíná pesticky. Ze začátku krásně pasla koníčky a teď to strašně "fláká" hlavicku je lina zvedat, cuca si u toho opět ruce, kroutí se, prohýbá se, zvedá zadek i nohy . Jinak je v pohodě usmiva se, hraje si, ručičkama chytá hračky, cuca si je, po většinu dne se mi ale zdá být nespokojená a uplakana.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Baruško, dítě potřebuje láskyplné a rodinné prostředí, respektujte její vývoj, nesrovnávejte s jejími vrstevníky. 3měsíční dítě má ještě novorozenecké reflexy, nemá "ještě obalené nervy", které mají za příčinu to, že se ještě více leká, hledá pusinkou i když je najedené, zatíná pěstičky...,pro správný vývoj je důležité střídání polohy bříško - záda. Pokud budete mít pochybnosti , zeptejte se v poradně paní doktorky, měly by jste mít prohlídku ve 3 i ve 4 měsících .Já osobně podle toho co píšete si nemyslím, že by bylo něco v nepořádku, ale je samozřejmě nejlepší miminko chvíli pozorovat . Snažte se být i Vy klidná, mějte z dcerušky radost, ona pak bude též v klidu a spokojená, existuje pouto matka-dítě, které je neviditelné, ale je a nezáleží na tom, zda-li je dítě kojené či nikoliv. Přeji hezký večer a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.