Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Neklidne miminko

Dotaz od: Barča
Datum přidání: 15. 1. 2018

Dobry večer, ještě mě zajima jeden dotaz. Mam 3m holčičku a od narození je dost neklidna. Mácha ručičkama nozickama. Všude kolem se straně rozhlizi, hodně se leka a casto mi přijde, že se i něčeho boji. Bývá i často rozklepana. V noci špatně spinká, přes den usne na chvilku, často bručí jako medvěd, zatíná pesticky. Ze začátku krásně pasla koníčky a teď to strašně "fláká" hlavicku je lina zvedat, cuca si u toho opět ruce, kroutí se, prohýbá se, zvedá zadek i nohy . Jinak je v pohodě usmiva se, hraje si, ručičkama chytá hračky, cuca si je, po většinu dne se mi ale zdá být nespokojená a uplakana.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Baruško, dítě potřebuje láskyplné a rodinné prostředí, respektujte její vývoj, nesrovnávejte s jejími vrstevníky. 3měsíční dítě má ještě novorozenecké reflexy, nemá "ještě obalené nervy", které mají za příčinu to, že se ještě více leká, hledá pusinkou i když je najedené, zatíná pěstičky...,pro správný vývoj je důležité střídání polohy bříško - záda. Pokud budete mít pochybnosti , zeptejte se v poradně paní doktorky, měly by jste mít prohlídku ve 3 i ve 4 měsících .Já osobně podle toho co píšete si nemyslím, že by bylo něco v nepořádku, ale je samozřejmě nejlepší miminko chvíli pozorovat . Snažte se být i Vy klidná, mějte z dcerušky radost, ona pak bude též v klidu a spokojená, existuje pouto matka-dítě, které je neviditelné, ale je a nezáleží na tom, zda-li je dítě kojené či nikoliv. Přeji hezký večer a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz