Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Zamrazovani MM

Dotaz od: Simona
Datum přidání: 4. 2. 2018

Dobry den, male od narozeni odsavam mlicko elektrickou odsavackou. Ted pije vecer dost nepravidelbe, nekdy chce v noci 2x nakohit, nekdy se probudi az rano. Takze se mi spatne odhadne, kolik lahvi mlika mit v lednici. Mohu dat do mrazaku lahvicku, kdyz uz je v lednici 23hod, abych 250ml nevylila, ze nestihla lhutu 24hod? A pokud mrazim mleko, muzu cerstve odstrikane,, teple" mleko nalit do lahvicky s jiz zamrzlym mlekem? Tam nevadi ruzna teplota jako v chladnicce? Moc dekuji za odpoved.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Simono, na Váš dotaz jsem již odpovídala, přesto zopakuji:) V lednici mléko vydrží 24 hodin, pokud malá mléko nespotřebuje mžete ho pak dát zamrazit a to tak, že ho nalijete na to zmrzlé - je to tzv. vrstvení a běžně se používá.Pokud mléko odstříkáte nechte ho vychladnout třeba na kuchyňské lince a pak dejte do mrazáku. V MRAZÁKU MLÉKO VYDRŽÍ 3 MĚSÍCE. Ale pozor, jednou ohřáté nebo rozmrazené mléko již nelze znovu použít nebo zamrazit. Proto doporučuji mléko mrazit po 100 -150 ml, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání této vzácné tekutiny. Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz