snídaně roční dítě

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 28. 2. 2018

Dobrý den, Hani, vždy jste nám výborně poradila, obracím se na Vás proto opět po delší době s dotazem. Nevím, co dávat roční dcerce ke snídani. Kolem 5 - 6 hodiny ráno se kojí, kolem 8 má snídani - obvykle banán (nevím, co kromě něj bych mohla dát? má teprve dva zoubky dole, pečivo nemá moc ráda). Kolem 10 má ovocnou svačinku, kolem 13. oběd (maso-zelenina), kolem 15 jogurt nebo opět ovoce, kolem 17 kojení, kolem 19 kaši a těsně před spaním opět kojení. Nezapomínám na něco důležitého? :-) Děkuji! Hana Ž. PS: Kdysi byly zde na poradně k nahlédnutí ukázkové jídelníčky, ale už je nemohu najít.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Hani, jsem ráda, že moje rady byly pro vás přínosné, děkuji. Mlíčka máte dostatek a ještě k tomu mateřského, to je super a moc chválím. Ke snídani jsou vhodné kaše, můžete střídat různé druhy, můžete udělat i vlastní ovesnou s banánem, nastrouhaným jablíčkem, rozvařenou meruňkou apod., maminky dělají i domácí musli s ovocem, může i chleba se sýrem nebo máslem a džemem, rohlík s máslem. Na svačinu můžete zkusit udělat různé pomazánky - bylinkové, zeleninové s vajíčkem, můžete udělat i zeleninové hranolky a k tomu jogurtový dip - to bude pro dítě velice zajímavé, jí to ručičkou a namáčí si to do jogurtu, to je hodně baví - jídlo do ruky mají moc rády. Hani, nezapomínejte na tekutiny, nabídněte ji něco na pití ideálně obyčejná voda, ať ví, že na pití je i něco jiného než mlíčko od maminky:). Přeji hodně zdraví a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.