2 letý kluk nechce jíst

Dotaz od: Lucie Štubendeková
Datum přidání: 11. 4. 2018

Dobrý den , moc prosím o radu . Můj 2 lety chlapeček nechce skoro nic jíst . Nikdy to nebyl nijak zvlášť velký jedlík ale už tak pul roku je to s ním fakt těžké co se týka jídla . Nevím si už rady fakt jsem zkoušela snad všechno , stravu mu dělám pestrou co se týka obědu, snídaně, večeře. Zda se mi jako by neměl vůbec chuť k jídlu .. Ale když přijde na sladkosti tak to si dá. Už se celkem bojím aby měl veškere živiny které potřebuje k jeho vývoji . Můžete mi prosím poradit co dělat? U lékařky jsem s ním zatím nebyla . Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, striktně bych dodržovala dobu rozvržení jídla - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Jídlo by měl sníst tak během 20 minut, pokud se tak nestane, odnést a další jídlo bude až nastane čas. Mezi tím nedávat nic do ruky, "aby snědl alespoň něco", sladkosti dávat jen za odměnu. Luci, měli by jste být dítěti příkladem, pokud možno jíst společně, aby viděl, že také jíte a měl chuť k jídlu. Píšete, že sladké jí, proto si nemyslím, že by se jednalo o nějaký zdravotní problém, nicméně někdy bývá nechuť k jídlu u chudokrevnosti, pro jistotu bych se o tom zmínila paní doktorce. Zkuste Lucko být důsledná, jídlo dávejte na dětské talířky, dávejte spíše menší porce, aby nebyl stresovaný, že toho má sníst tolik a raději mu přidejte, když bude mít chuť. Přeji hodně trpělivosti a zdraví!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.