Mlaskání

Dotaz od: Sandra
Datum přidání: 26. 5. 2018

Dobrý den, mám holčičku, které jsou čtyři týdny. Už v porodnici jsem měla poškozené bradavky, malá si i občas ublinkla mlíčko s krví, ale pořád kojení šlo, kojila jsem tak 15min z každého prsa. Když bylo malé necelých 14 dní, zjistila jsem, že má v pusince moučnivku, dr. nám dala nystatin, já nasadila dietu a na prsa neocide gel. Už se zdálo, že malé moučnivka z jazyku ustoupila, ale tento týden se jí udělaly bílé fleky na tvářičkách. U kojení se začala zlobit a hlavně hrozně mlaská, párkrát si protáhne pěkně, ale pak "to" začne :-( Mlaská a občas se i zalyká, pustí se a hrozně brečí, pak ještě pije, ale po kojení je nespokojená. Někdy si ublinkne. Kojím pořád stejně a dřív nemlaskala.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Sandro, miminko by u kojení nemělo vydávat žádné zvuky, píšete, že jste měla již v porodnici popraskané bradavky, popraskané bradavky, jsou způsobeny špatnou technikou kojení, ublinknutí a hltání by také mohlo být příčinou nespokojenosti miminka, byla by vhodná návštěva laktačního poradce, aby se situace vyjasnila, protože toto je kombinace, takže takto těžko lze jednoznačně poradit. Moučnivka je pro miminku také důvodem ke špatnému sání, dítě může být neklidné, zkonzultujte znovu s Vaší paní doktorkou, evet. lze volit i homeopatika Borax 5CH, který je určen pro miminka na moučnivku (homeopatika se cucají, to miminko samozřejmě neumí, tak se to řeší tak , že se kuličky rozpustí ve vodě, roztok se natáhne do stříkačky a miminku se několikrát denně pusinka vystříkne). Nevím, odkud jste, ale koukněte se na seznam laktačních poradců, jestli není v místě Vašeho bydliště nebo okolí, protože si myslím, že ve Vašem případě by se návštěvou leccos objasnilo ( pokud třeba není laktační poradce vaše dětská paní doktorka či sestřička, což je nejideálnější), zkontrolovala by se technika kojení, frekvence kojení, dcerce jsou 4 týdny, určitě je možnost s tím něco dělat, pokud chcete plně kojit. Přeji hodně zdraví a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.