Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Buzení s hysterickým pláčem (za 4. měsíce pouze dvě prospané celé noci)

Dotaz od: Kotyzova Martina
Datum přidání: 3. 6. 2018

Dobrý den,máme téměř 10. měsíčního syna,který se od ledna letošního roku budí noc co noc s pláčem,který se změní v hystericky pláč.Prevaluje se u toho nebo si sedne...U pediatra jsme byli a shledal syna zdravého a doporučil sirup Sedalia,zatím bez sebemenší změny.Samozrejme jsem se zajímala čím by to mohlo být (prostřednictvím internetu) a nejvíce mi to připomíná noční děsy.Žádnou předešlou zkušenost s tím nemám proto se obracím na Vás.Děsí mě,že to trvá už čtvrtý měsíc,noc co noc.Doufam,že nám je alespoň trochu malé rady...už "lezeme po čtyřech".Předem děkuji byť jen za Vás čas věnovaný přečtení.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Martino, muselo se v tom lednu stát něco, co chování Vašeho synka takhle změnilo - kojení, spaní v jiné místnosti, stěhování... je to opravdu už dlouhá doba co to trvá, věřím, že jste vyčerpaní. Sedalia je homeopatikum, tak mě napadlo, jestli nechcete zaslat dotaz na www.svethomeopatie cz., kde je přímo poradna, kde jsou erudovaní pracovníci v oblasti homeopatik, lze tam přesně popsat váš problém a oni jsou schopni dle toho naordinovat homeopatika "na míru".Jistě by to stálo za vyzkoušení, pokud to nepomůže, tak to neublíží. Mě osobně se to zdá na noční děsy dlouhá doba a také ten začátek od čtvrtého měsíce se mi nezdá pro tento problém. Zkoušeli jste vzít si ho k sobě do postele či dát postýlku k blízkosti Vaší postele,aby Vás měl u sebe na dohled, zkoušeli jste nechat svítit malé světlo, aby neměl úplnou tmu? Marti, přeji hodně zdraví a trpělivosti.

Odpoveď od: Martina

Moc Vám děkuji za odpověď...Se spaním a usínáním máme potíž takřka od narození.Usínaní v postýlce nám nikdy nešlo.Dokud si nezačal klekat a stavět tak jsme to ač s mojí přítomností nějak zvládli.Pak uz nám to přestalo jít 20x jsem ho položila 20x si klekl nebo postavil k tomu strašný pláč a dokola kazdy večer (bydlíme v paneláku).Nervy polevovaly a začala jsem uspávat v náručí a dala do postýlky.A v noci buzeni s placem,zkraje pil mleko a pak zacal odmitat i to a pláč stupňoval v hysterii.Má u něho zavřené oči proto jsem si myslela,že by mohlo jit o děsy,ale po čtyřech mesicich,každý den už mi to přišlo divné. Tak mě napadá jestli to nemohlo způsobit usínání u mě a probuzení v postýlce a udělal si z toho rutinu!?Nikdy nespal v jiné místnosti a postýlku má kousíček od nás.Ted spi s námi a nic se nezmenilo.Jinak Bořek je dost aktivní dítě,neposedi,neustále ho sundavam z gauče ze stěny...apd.Je i dost vzteklý,když mu něco nejde,čehož si buď nevšímáme nebo vysvětlujeme jak na to, žádné litovani.Máme v místě bydliště pediatra zároveň homeopata...zkusím ho kontaktovat popřípadě vyuziji Vámi doporučený odkaz.Dekuji za Vás čas a přeji hezký večer.Martina :-).

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz