Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

kojení 2,5letého dítěte

Dotaz od: marcela kotková
Datum přidání: 24. 6. 2018

Dobrý den,prosím o radu pro dceru,jak přestat kojit 2,5letého syna.Problém je v tom,že bez ukojování večer neusne,v noci se budí na kojení.Mám pocit,že se jedná již pouze o psychickou závislost.Nyní se mu začaly kazit zoubky,přesto,že poctivě čistí,ale vzápětí spí s prsem v pusince.Chlapec je živý,možná trochu hyperaktivní.Prosím o radu,jak postupovat,aby jeho psychika příliš neutrpěla.Moc děkuji.Kotková.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den paní Kotková, předem se omlouvám za pozdní odpověď, ale dotaz se někde toulal. Pokud jste se rozhodla odstavit, mělo by to být pozvolné, láskyplné. Ve vašem případě bych nakojila večer, v noci k němu nevstávejte , ať Vás zastoupí někdo jiný, maminka spí a mlíčko není, až zase zítra, až půjdeš spinkat - takto se mu to snažit vysvětlit, on již to v tomto věku chápe. Postupně pak bude kojit třeba jednou za dva dny, pak dvakrát v týdnu , pak jedenkrát a konec. Jistě , že je i možnost přestat ze dne na zcela, ( ale to výše uvedené je pozvolné a mírnější, když jste se pro odstavení rozhodla Vy a ne dítě) s tím, že mlíčko už není a musí se kupovat, vezměte si nějaké těsnější tílko nebo tričko, ať se prsa tolik "nerýsují" a synkovi nepřipomínají kojení. Kojila jste do 2,5let věku dítěte, to je chvályhodné a odpovídá i doporučením WHO. Paní Kotková, zmiňujete, zkažené zoubky, asi Vám někdo říkal,že je to z kojení - není tomu tak, není to pravda , i když to bohužel říkají stomatologové.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz