kojení 2,5letého dítěte

Dotaz od: marcela kotková
Datum přidání: 24. 6. 2018

Dobrý den,prosím o radu pro dceru,jak přestat kojit 2,5letého syna.Problém je v tom,že bez ukojování večer neusne,v noci se budí na kojení.Mám pocit,že se jedná již pouze o psychickou závislost.Nyní se mu začaly kazit zoubky,přesto,že poctivě čistí,ale vzápětí spí s prsem v pusince.Chlapec je živý,možná trochu hyperaktivní.Prosím o radu,jak postupovat,aby jeho psychika příliš neutrpěla.Moc děkuji.Kotková.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den paní Kotková, předem se omlouvám za pozdní odpověď, ale dotaz se někde toulal. Pokud jste se rozhodla odstavit, mělo by to být pozvolné, láskyplné. Ve vašem případě bych nakojila večer, v noci k němu nevstávejte , ať Vás zastoupí někdo jiný, maminka spí a mlíčko není, až zase zítra, až půjdeš spinkat - takto se mu to snažit vysvětlit, on již to v tomto věku chápe. Postupně pak bude kojit třeba jednou za dva dny, pak dvakrát v týdnu , pak jedenkrát a konec. Jistě , že je i možnost přestat ze dne na zcela, ( ale to výše uvedené je pozvolné a mírnější, když jste se pro odstavení rozhodla Vy a ne dítě) s tím, že mlíčko už není a musí se kupovat, vezměte si nějaké těsnější tílko nebo tričko, ať se prsa tolik "nerýsují" a synkovi nepřipomínají kojení. Kojila jste do 2,5let věku dítěte, to je chvályhodné a odpovídá i doporučením WHO. Paní Kotková, zmiňujete, zkažené zoubky, asi Vám někdo říkal,že je to z kojení - není tomu tak, není to pravda , i když to bohužel říkají stomatologové.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.