Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Správné přísávání

Dotaz od: Sandra Janečková
Datum přidání: 3. 7. 2018

Dobrý den, existuje prosím nějaká rada jak docílit toho, aby malá při přísávání víc otevřela pusinku?? Mám velké ragády a kvůli bolesti a strachu, že mě malá ještě víc poraní jsem začala mít hrůzu z kojení. Bojím se jí přikládat a je to čím dál horší. Mám pocit, že už nedokážu normálně fungovat, jsem z toho protivná a pořád se mi chce brečet. Zkoušela jsem už dvě laktační poradkyně, ale stále to kojení není ono. Jinak nepoužíváme žádné lahvičky, šidítka, kloboučky.. Na prsou mám ještě ke všemu kvasinku a nějaké bakterie na které jsem včera dostala antibiotika.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Sandro, je mi líto, že máte při kojení tyto pocity, kojení Vám nepřináší příjemný pocit, ale je to stres, strach z toho jestli to bude bolet...mlékovody jsou stažené, mléko hůře teče, méně se tvoří. Návštěva laktačních poradkyň je zcela na místě, ale pokud se nic nezměnilo, je na zvážení (a já bych to popravdě udělala), jestli se v této chvíli nesoustředit na tvorbu mléka a odstříkávání, ať máte pro dcerku dost mléka, nechat prsa zahojit a pak pomalu zkoušet přikládat. Při přikládání miminka je důležité , aby doširoka otevřelo pusinku - jako když zívá - a pak mu prso dát hluboko do pusinky. Při kojení se miminko vlastně bradavky nedotýká, bradavka slouží pouze k tomu, aby se podráždil sací bod miminka.Pokud se objeví ragády, příčinou bývá špatná technika technika kojení. Toto, ale předpokládám, právě zkontrolovaly poradkyně, které vás navštívily. Já bych Vám ještě doporučila podívat se na stránky www.svethomeopatie.cz, nasdílet svůj problém v jejich poradně a tam jsou schopni přesně podle popsaného problému poradit homeopatika"na míru". Zdá se mi, že by byla potřeba kombinace na ragády a ten stav, který Vám přináší podráždění a slzičky. Sandro, pokud máte na prsou kvasinku, omezte nyní sladké a otírejte po odstříkání nebo kojení prsa, aby tam mlíčko nezůstalo a prsa se lépe hojila. Držím palečky, ať se vše brzy upraví a přeji hodně zdraví! Pokud by jste měla ještě nějakou doplňující otázku napište!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz