Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jak postupovat u prikrmu

Dotaz od: Monika Bartková
Datum přidání: 3. 9. 2018

Dobrý den, chci se zeptat jak mám postupovat s příkrmy. Začaly jsme s dcerou od 4. Měsíce. Nejprve samotnou zeleninou teď jsme daly i maso. Nejsem si ale jistá jak je to třeba s těstovinami, rýží atp. A například rajčata ? A jaký máte názor na domácí příkrmy pokud nenakupuji bio zeleninu a maso mám normálně z obchodu a ne od farmářů? Nebo mám raději kupovat příkrmy, když jsou hlídané?

Odpoveď od: Monika Bartková

A ještě jsem zapomněla zmínit, že je dceru teď 5.měsíců

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Moniko, děkuji za dotaz. Můžete už zařadit rýži, těstoviny, ovesné vločky, kuskus... Rajčata jsou alergen, ale pokud povaříte zralé rajče a uděláte z něho rajskou, tak určitě ano, můžete zkusit i vymačkávat šťávu z ovoce, pokapat piškoty resp. dětské sušenky, smíchat s dětskou přesnídávkou nebo nastrouhaným ovocem a máte na svačinu zdravou ovocnou kaši u dětí velice oblíbenou. Mě se zdá ideální kombinace vařených příkrmů a občas i koupených, když se nestíhá nebo někam jedete je ideální mít skleničku s dětskou výživou při sobě. Já nedoporučuji kupovat zeleninu z obchodních řetězců, nemám k tomu důvěru. Mám ráda trhy, kde se dají koupit produkty od drobných pěstitelů. Přeji hezký den a hodně zdraví!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz