Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Příkrmy +UM

Dotaz od: Lucie Vlčková
Datum přidání: 17. 9. 2018

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně jídelníčku mého osmiměsíčního syna. Od pátého měsíce je plně na UM. V současné chvíli si nevím rady s příkrmy, vzhledem k tomu, že sní misku jídla (100g cca - dávám mu tolik, kolik chce) a po hodině pláče hlady a vypije k tomu klidně celou láhev mléka (150-180 ml). Nevím tedy, jak to momentálně správně napasovat, jestli vždy dokrmit mlékem, nebo dát pauzu a dát mu jej až třeba hodinu a půl po příkrmu. Pokud není hladový, nikdy nejí ani nevypije mléko. Jídelníček: 5:30 UM 180ml, 8:00 UM 150 ml, 11h ovocný příkrm s vločkami, 12-13h masozeleninový příkrm, příloha+ cca 60-90ml UM, 16h jogurt - SKYR půl vaničky, 19:15 mléčná kaše bez příchuti. Nyní má cca 7700g a 70 cm.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den paní Lucie, pokud to synkovi vyhovuje, nechala bych to na něm, je mu 8 měsíců, mléko do jídelníčku patří, vápník je z mléka nejlépe vstřebatelný a ten dítě potřebuje pro správný růst zubů, kostí... Kdybychom se podívali na nějaký příklad jídelníčku dítěte v 8 měsících - snídaně - mléko svačina-ovocný příkrm oběd- masozeleninový příkrm svačina- např.jogurt večeře - mléčná kaše 2.večeře mléko Chtěla jsem Vám tím ukázat, že máte v jídelníčku více mléka, ale pokud to synkovi vyhovuje, nechala bych to, určitě to za nějaký týden bude jiné. Můžete mu jistě zkusit upravit jídelníček v časovém harmonogramu jak jsem výše popsala. Dívala jsem se do růstového grafu jak chlapeček prospívá - je v poměru měsíců a váhy mezi 10-25 percentilem a v poměru měsíců a délky na 25 percentilu. Chlapečka neznám, neviděla jsem ho, ale podle toho co píšete, bych to nechala, tak jak to má zavedené. Přeji hezký večer a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz