Odstříkané mléko a dokojení

Dotaz od: Nikola Bartakova
Datum přidání: 17. 9. 2018

Dobrý den, mohla bych se optat, když mám doma odstříkané mléko je možné potom miminko dokrmit ještě z prsu, když má málo?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer a děkuji za dotaz. Nikolko, je možné oboje - klidně ještě přiložit k prsu, pokud mlíčko teče a nebo dát dokrm alternativně tzn. ne lahvičkou, ale stříkačkou po prstu nebo hadičkou. Pokud kojíte přes klobouček, pak lze v tomto případě dokrmit z lahve, jinak bych to nedoporučovala. Miminko by se nemělo omezovat v délce ani častosti kojení, hlavně když je to v období šestinedělí, kdy se dá laktace hodně ovlivnit. Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.