Odstříkané mléko a dokojení

Dotaz od: Nikola Bartakova
Datum přidání: 17. 9. 2018

Dobrý den, mohla bych se optat, když mám doma odstříkané mléko je možné potom miminko dokrmit ještě z prsu, když má málo?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer a děkuji za dotaz. Nikolko, je možné oboje - klidně ještě přiložit k prsu, pokud mlíčko teče a nebo dát dokrm alternativně tzn. ne lahvičkou, ale stříkačkou po prstu nebo hadičkou. Pokud kojíte přes klobouček, pak lze v tomto případě dokrmit z lahve, jinak bych to nedoporučovala. Miminko by se nemělo omezovat v délce ani častosti kojení, hlavně když je to v období šestinedělí, kdy se dá laktace hodně ovlivnit. Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.