Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nedostatek mléka

Dotaz od: Šárka M.
Datum přidání: 17. 10. 2018

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Máme pětiměsíční holčičku, do teď jsem plně kojila, ale začala se u kojení kroutit a občas pláče, tak jsem mléko odsála, abych věděla kolik mám mléka a vždy to bylo pouze kolem 80ml. Začala jsem tedy dokrmovat UM. Ale také se stává, že vypije 80ml a nepláče, vypadá spokojeně, ale myslím si, že na pětiměsíční dítě je to málo, mám dokrmovat i v tomto případě? A ještě má problémy se stolicí, mívá zácpu i několik dní a má velké bolesti, mohlo by to souviset s tím, že nedostává dostatek mléka? Moc děkuji.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, pokud bychom se řídili tabulkami, tak by toho mlíčka měla vypít více, ale je otázka, když je spokojená, jestli ji nutit, kdyby měla zájem, jistě by si vypila více. Nevím, jestli ještě kojíte a k tomu dokrmujete nebo dáváte jen to UM. Pokud nakojíte a pak dáte 80ml UM, tak je to dostačující. Co se týče zácpy - zkuste masáže řitního otvoru olejíčkem, aby se stimulovala nervová pleteň v okolí konečníku, můžete zkusit odšťavnit ovoce, např.jablíčka a podat šťávičku. Holčičce je pět měsíců, můžete (ale nemusíte) zkusit v poledne zařadit zeleninu, mohlo by to pomoci vyprazdňování, ale vynechala bych pro začátek mrkev, která staví. Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz