Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Špatný spánek ve 3 letech

Dotaz od: Lucie Najmanová
Datum přidání: 10. 10. 2016

Dobrý den, synovi budou v lednu 3 roky a stále nespí celou nic. Již jako miminko špatně spal, trpěl kolikami. Nyní se pravidelně v noci budí a chodí k nám do postele ani u nás v posteli tvrdě nespí a pořád se mele, je v takovém polo spánku. Chodí spát v 19.30 a většinou kolem 22h už se poprvé budí, musíme pak u něho sedět dokud neusne, jinak brečí-tedy řve. Máme ještě 8-mi letou dceru, která ráno vstává do školy a potřebuji, aby se vyspala. Malý začal chodit do školky, myslela jsem, že bude více unavený a bude lépe spát. Není tomu tak. Po obědě již 4 měsíce nespí vůbec, i když vidím, jak by to potřeboval, ale on prostě neusne. Venku trávíme téměř většinu dne, takže je i dostatečně na čerstvém vzduchu. V lednu nastupuji do práce a vůbec si nedokážu představit, jak budu vstávat. Jsem neustále unavená a podrážděná. Manželský život téměř žádný-není šance. Moc moc Vás prosím o radu !

Předem velice děkuji.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, mám na prodeti.cz blog o spaní malých dětí, stojí za přečtení, i když ve Vašem případě si myslím, že už 3leté dítě je odrostlé a Vy už jste soudě dle dotazu totálně vyčerpaná.
Je na zvážení jestli nezkusit nějaká homeopatika – napadá mě známá Sedalia a nebo kontaktovat dotazem www.svethomeopatie.cz..To, že u něho v noci sedíte a uspáváte ho není dobře, ale to vy doma jistě víte, rady ohledně spacího rituálu, čtení knížky před spaním, trpělivosti,vysvětlovaní a důslednosti asi znáte, nespavost trvá již poměrně dlouho, nebude to tedy i nově školkou – i když to mohlo situaci zhoršit jako stres, proto mě napadají ta homeopatika.
Zkoušeli jste třeba slíbit nějakou odměnu, když bude v noci hodný?Zkusili jste třeba nechat svtit malé kontaktní světlo, aby se nebál?
Před spaním by mělo mít dítě klidnější činnost, chodit spát v pravidelnou dobu, vhodná je nějaká oblíbená hračka – kamarád s kterou může jít spát.
Klidný a dostatečně dlouhý spánek je důležitý pro zdravý růst a správný vývoj dítěte, proto v případě nezdaru požádejte o radu i svého dětského lékaře.
Přeji hodně zdaru a brzké klidné noci.
Děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.