Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Špatný spánek ve 3 letech

Dotaz od: Lucie Najmanová
Datum přidání: 10. 10. 2016

Dobrý den, synovi budou v lednu 3 roky a stále nespí celou nic. Již jako miminko špatně spal, trpěl kolikami. Nyní se pravidelně v noci budí a chodí k nám do postele ani u nás v posteli tvrdě nespí a pořád se mele, je v takovém polo spánku. Chodí spát v 19.30 a většinou kolem 22h už se poprvé budí, musíme pak u něho sedět dokud neusne, jinak brečí-tedy řve. Máme ještě 8-mi letou dceru, která ráno vstává do školy a potřebuji, aby se vyspala. Malý začal chodit do školky, myslela jsem, že bude více unavený a bude lépe spát. Není tomu tak. Po obědě již 4 měsíce nespí vůbec, i když vidím, jak by to potřeboval, ale on prostě neusne. Venku trávíme téměř většinu dne, takže je i dostatečně na čerstvém vzduchu. V lednu nastupuji do práce a vůbec si nedokážu představit, jak budu vstávat. Jsem neustále unavená a podrážděná. Manželský život téměř žádný-není šance. Moc moc Vás prosím o radu !

Předem velice děkuji.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, mám na prodeti.cz blog o spaní malých dětí, stojí za přečtení, i když ve Vašem případě si myslím, že už 3leté dítě je odrostlé a Vy už jste soudě dle dotazu totálně vyčerpaná.
Je na zvážení jestli nezkusit nějaká homeopatika – napadá mě známá Sedalia a nebo kontaktovat dotazem www.svethomeopatie.cz..To, že u něho v noci sedíte a uspáváte ho není dobře, ale to vy doma jistě víte, rady ohledně spacího rituálu, čtení knížky před spaním, trpělivosti,vysvětlovaní a důslednosti asi znáte, nespavost trvá již poměrně dlouho, nebude to tedy i nově školkou – i když to mohlo situaci zhoršit jako stres, proto mě napadají ta homeopatika.
Zkoušeli jste třeba slíbit nějakou odměnu, když bude v noci hodný?Zkusili jste třeba nechat svtit malé kontaktní světlo, aby se nebál?
Před spaním by mělo mít dítě klidnější činnost, chodit spát v pravidelnou dobu, vhodná je nějaká oblíbená hračka – kamarád s kterou může jít spát.
Klidný a dostatečně dlouhý spánek je důležitý pro zdravý růst a správný vývoj dítěte, proto v případě nezdaru požádejte o radu i svého dětského lékaře.
Přeji hodně zdaru a brzké klidné noci.
Děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz