Večerní usínání

Dotaz od: Nováková
Datum přidání: 4. 11. 2016

Dobrý den,

mám dotaz syn 3,5m, kojeny,  večer při kojení po 18 hod usne, během hodiny se vzbudí chce jen napít a zase hned usne a potí ještě cca za hodinu se vzbudí znovu a zase chce pít, poté spí většinou tak do 2, pak už se budí po 2 hodinách.

Je možné nějak upravit ten večer aby rovnou spinkal? Zkoušíme aby chodil spát dýl, ale je už hodně plačitvej a má poté potíže usnout.

Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, chlapečkovi je 3,5 měsíce, je plně kojený, já bych mu nechala jeho zavedený režim, neměnila bych mu to, budí se sice ještě na kojení po 18 hodině, ale to je normální, má pak dlouhou pauzu, do 2 hodin do rána, to je super!
Přimlouvám se za něho :), nechte to takto, buďte vděčná, že spí v noci, to že chce zvečera ještě pít po sobě je normální, dělá si zásobu na noc, protože bude mít delší pauzu.
Je to ještě malé miminko, samo si reguluje, kolik toho mlíčka potřebuje a jak často, jakékoliv omezování, by mohlo být kontraproduktivní a vést k problémům s množstvím mlíčka.
To, že miminko teď pije v takovémto režimu neznamená, že to takhle bude pořád, uvidíte sama, že za měsíc-dva to bude zase jinak.
Přeji všem hodně zdraví a děkuji za dotaz!:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak na intimní hygienu holčiček? Pozor na synechii vulvy

Zatímco o intimní hygieně u chlapců se hovoří zcela běžně a toto téma je mezi maminkami kluků časté, o stejné problematice u děvčátek se už tak nemluví. Přitom péče o intimní partie holčiček je neméně důležitá. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz