Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Večerní usínání

Dotaz od: Nováková
Datum přidání: 4. 11. 2016

Dobrý den,

mám dotaz syn 3,5m, kojeny,  večer při kojení po 18 hod usne, během hodiny se vzbudí chce jen napít a zase hned usne a potí ještě cca za hodinu se vzbudí znovu a zase chce pít, poté spí většinou tak do 2, pak už se budí po 2 hodinách.

Je možné nějak upravit ten večer aby rovnou spinkal? Zkoušíme aby chodil spát dýl, ale je už hodně plačitvej a má poté potíže usnout.

Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, chlapečkovi je 3,5 měsíce, je plně kojený, já bych mu nechala jeho zavedený režim, neměnila bych mu to, budí se sice ještě na kojení po 18 hodině, ale to je normální, má pak dlouhou pauzu, do 2 hodin do rána, to je super!
Přimlouvám se za něho :), nechte to takto, buďte vděčná, že spí v noci, to že chce zvečera ještě pít po sobě je normální, dělá si zásobu na noc, protože bude mít delší pauzu.
Je to ještě malé miminko, samo si reguluje, kolik toho mlíčka potřebuje a jak často, jakékoliv omezování, by mohlo být kontraproduktivní a vést k problémům s množstvím mlíčka.
To, že miminko teď pije v takovémto režimu neznamená, že to takhle bude pořád, uvidíte sama, že za měsíc-dva to bude zase jinak.
Přeji všem hodně zdraví a děkuji za dotaz!:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.