Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Večerní usínání

Dotaz od: Nováková
Datum přidání: 4. 11. 2016

Dobrý den,

mám dotaz syn 3,5m, kojeny,  večer při kojení po 18 hod usne, během hodiny se vzbudí chce jen napít a zase hned usne a potí ještě cca za hodinu se vzbudí znovu a zase chce pít, poté spí většinou tak do 2, pak už se budí po 2 hodinách.

Je možné nějak upravit ten večer aby rovnou spinkal? Zkoušíme aby chodil spát dýl, ale je už hodně plačitvej a má poté potíže usnout.

Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, chlapečkovi je 3,5 měsíce, je plně kojený, já bych mu nechala jeho zavedený režim, neměnila bych mu to, budí se sice ještě na kojení po 18 hodině, ale to je normální, má pak dlouhou pauzu, do 2 hodin do rána, to je super!
Přimlouvám se za něho :), nechte to takto, buďte vděčná, že spí v noci, to že chce zvečera ještě pít po sobě je normální, dělá si zásobu na noc, protože bude mít delší pauzu.
Je to ještě malé miminko, samo si reguluje, kolik toho mlíčka potřebuje a jak často, jakékoliv omezování, by mohlo být kontraproduktivní a vést k problémům s množstvím mlíčka.
To, že miminko teď pije v takovémto režimu neznamená, že to takhle bude pořád, uvidíte sama, že za měsíc-dva to bude zase jinak.
Přeji všem hodně zdraví a děkuji za dotaz!:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.