Večerní usínání

Dotaz od: Nováková
Datum přidání: 4. 11. 2016

Dobrý den,

mám dotaz syn 3,5m, kojeny,  večer při kojení po 18 hod usne, během hodiny se vzbudí chce jen napít a zase hned usne a potí ještě cca za hodinu se vzbudí znovu a zase chce pít, poté spí většinou tak do 2, pak už se budí po 2 hodinách.

Je možné nějak upravit ten večer aby rovnou spinkal? Zkoušíme aby chodil spát dýl, ale je už hodně plačitvej a má poté potíže usnout.

Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, chlapečkovi je 3,5 měsíce, je plně kojený, já bych mu nechala jeho zavedený režim, neměnila bych mu to, budí se sice ještě na kojení po 18 hodině, ale to je normální, má pak dlouhou pauzu, do 2 hodin do rána, to je super!
Přimlouvám se za něho :), nechte to takto, buďte vděčná, že spí v noci, to že chce zvečera ještě pít po sobě je normální, dělá si zásobu na noc, protože bude mít delší pauzu.
Je to ještě malé miminko, samo si reguluje, kolik toho mlíčka potřebuje a jak často, jakékoliv omezování, by mohlo být kontraproduktivní a vést k problémům s množstvím mlíčka.
To, že miminko teď pije v takovémto režimu neznamená, že to takhle bude pořád, uvidíte sama, že za měsíc-dva to bude zase jinak.
Přeji všem hodně zdraví a děkuji za dotaz!:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.