Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jaký jídelníček?

Dotaz od: Kristýna Záhumenská
Datum přidání: 8. 11. 2019

Dobrý den. Mám 7,5m chlapečka a náš jídelníček je takový: večer ve 20h mlíko 230ml um na spaní. Teď se mi začal poslední měsíc budit v 1h ráno, chce mlíko..stačí mu udelat 90ml a spí do cca 5h, kdy si dá 230ml um. Vstáváme okolo ty 8h ráno, no a nastává ten problém, že už mlíko nechce.. jakoby na tu snídani..takže má v 9h skleničku přesnídávky, v pul12 má oběd, po ty 12 jde spinkat. Spí 1,5h.. a pak odmítá odpolední mlíko, takže jsem ho nahradila bílým jogurtem, s trochou ovoce a nastrouhanou susenkou od sunarku. Pak v 17h mu udělám kaší. A v těch 20h má um a jde spinkat. Moje hlava je v pejru a netuším, zda to dělám dobře? Ráno s tou ,, snídani"? Že má prostě v 9 přesnídávku, nebo mu mám dávat něco jinýho na snídani? Ale co .. a taky nám pan doktor říkal, abych mu to noční krmení odbourala . Protože od 2m kdy je na um, spinkal krásné celou noc a v tom 6 měsíci se to zlomilo..

Odpoveď od: Kristýna Záhumenská

Ještě přidávám, že většinou v 16h usne do těch 17h.. každý den to není přesný jako hodinky..někdy chodí spát už v 11:40h..

Odpověď odborníka

Bc. Hana Šalandová

Bc. Hana Šalandová

Dobrý večer pani Kristýno, jídelníček vašeho chlapečka je v pořádku a není důvod ho měnit. Množství mléka, které dostává, je optimální (doporučení je 500-600 ml mléka či mléčných výrobků/ den). Krmení v noci můžete zkusit odbourat, ale není to nutné. Jedno noční krmení ve věku 7,5 měsíce lze považovat za normální. Důležité je, zda dítě prosperuje. Přeji vám mnoho radostných dnů! Hana Š.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz