Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Usinani a spanek

Dotaz od: Gabriela Vacek
Datum přidání: 9. 12. 2019

Dobry den, nase 2leta holčička spi s nami v posteli asi od pul roku. 3 misie zpět se nam narodilo 2.dite a resime nyní jak co nejplynuleji přesunout dceru do vlastni postýlky vedle do pokojíčku. Zkouseli jsme to již několikrát ale usnuti ji trvá 3x déle a stejně se asi po hodině vzbudi a dožaduje se společného spaní. Bojim se aby nebrala miminko jako vetřelce který ji nahradil v ložnici rodicu (i když miminko spi v postýlce a hodláme to dodržet) a abychom ji přesunem nezpůsobily nějaké trauma.. Mate nejaky tip na reseni? Návod jak postupovat aby vše proběhlo co nejlépe? Ještě počkat..? Dekuji předem.

Odpoveď od: Hana Šalandová

Dobrý den, srdečně vás zdravím v novém roce. Z poznatků z praxe doporučuji s přesunem dvouleté holčičky do vedlejšího pokoje počkat. Jak píšete, mohla by opravdu miminko brát jako vetřelce, který ji v jistém ohledu ,,nahradil". Dalším důvodem je skutečnost, že jakákoli významná změna je pro vaši dvouletou holčičku stresem, zátěží. Problém nastává, pokud je v určitém časovém období takových změn mnoho a to ve vašem případě je - mladší sourozenec, změna lůžka, změna pokoje, změna usínání. Více vám jistě poradí odborník z oblasti dětské psychologie. Přeji vám mnoho radosti a krásných dnů!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz