Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

pravidelné buzení

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 11. 12. 2016

  1. Dobrý den,mám na vás dotaz,dcerka kojena 10,5m chodí spinkat pravidelně po kojení a koupání cca kolem 19h,cca po 1-2h se vzbudí s pláčem,až hysterickym,rostou nám zoubky to ano,ale těžko poznat jestli je to právě ono,nebo jen stesk,chce naruc nebo nevíme cp už,vydrží i další 2h vzhůru a pri pohledu na postýlky konec,brečí a brečí…tvrdě usne třeba až kolem 23-24h,někdy jde spát navečer třeba na hodinku,ne vždy,jinak po obědě 2h prospi,tím že teď tak cca měsíc ponocuje,vztava rano kolem 9-10h,máme ji tedy zkusit rano vzbudit dříve,a navečer už prostě nedat spinkat,udrzet v pozornosti,aby byla zkratka večer víc unavená ? Zoubky,dásně mažeme,masirujeme,pupik tak,hezky prospívá…snažíme se přijít co je pricinou! Vetsinou kojeni uspalo,utisilo,to už ake mic nepomáhá,hladova neni,dekujeme za každou radu!!!!

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den,máte nebo měli jste už naučený nějaký spací rituál, to je dobře. Dítě by se mělo naučit chodit spát ve stejnou dobu, chvilku před spaním přejít do klidovějšího režimu, místnost na spaní by měla být vyvětraná, teplota kolem 18-20 st..
To že se holčička teď začala budit bude mít více příčin – rostoucí zoubky, zážitky ze dne, které se promítají do snů, to že nechce zpátky do postýlky vypadá, že má strach, nechce tam být sama,( neměla nějaký nepříjemný zážitek v postýlce?) kojení, které by ji mělo uklidnit píšete, že nepomáhá, zkuste tedy, když se vzbudí, nebrat ji z postýlky, konejšit, zpívat, hladit, uklidňovat, odejít na chvilku do vedl. místnosti, po chvilince zase přijít, aby věděla, že jste nablízku.
Zvážila bych to, jestli ji ráno budit, aby nespala tak dlouho, jestli tomu spíše nedat čas a využít této situace k tomu, že si ráno pospíte také anebo si něco uděláte.
Každé miminko to má jinak, některé spí celou noc, některé špatně usíná, některé se budí co dvě hodiny ke krmení…
U vás to bylo skvělé, že se holčička naučila spát, tím vás trošku „zhýčkala“ a teď je to horší, tak se to tíže snáší

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.