5 měsíční miminko – zavinování v noci

Dotaz od: Aneta
Datum přidání: 29. 3. 2016

Dobry den,
potrebovala bych poradit s vyberem zavinovacky, mate jich hodne a nevim si rady.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, nevím jestli Vás moje odpověď uspokojí, ale já bych 4 měsíční miminko nestahovala, není to pro miminko přirozené.
Miminko je krásné, dobře prospívá, dívala jsem se do růstového grafu je na 75 a 90 percentilu, takže patří k větším miminkům a nebála bych se tudíž nastavit teplotu na spaní na 18-2O st..Zkuste oslovit třeba i fyzioterapeuta, co si myslí o stahování „na tučňáka“, ať máte ještě nějaký názor.
Pokud je miminko neklidné, zkuste ho ukonejšit, pohladit. Asi tak hodinu před spaním, by mělo mít miminko již klidový režim a pomalu se připravovat na spaní.
Děkuji za dotaz a přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.