Odnaučení cucání /dudání/ palce

Dotaz od: Doubková Ilona
Datum přidání: 9. 9. 2015

Dobrý den,vnučce jsou tři roky,nikdy neměla dudáka-odmítala ho,ale stále cucá palec u ručičky nejen když spí,ale i během dne,nevím jak ji to odnaučit,mě připadá,že se tím i uklidňuje,je dost neklidná a hlavně neposlechne na slovo.Děkuji moc za radu.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý večer,děkuji moc za radu,určitě to zkusím,ona je opravdu dost neklidná ,nevydrží chvíli sedět,soustředit se a tím palečkem mě připadá,že se i uklidňuje,ILONA

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zkuste se zeptat v lékárně, existuje „lak na nehty“ právě pro děti , které si cucají palečky, je bylinkový, má hořkou příchuť a mělo by to dítě odradit cucat si palečky. Snažte se dítě přes den zabavit, aby nemělo čas prsty si cucat, odveďte pozornost, pokusila bych se mu to vysvětlit třeba formou nějaké pohádky, aby vědělo, že může pak mít prstíky bolavé , nehezké :), zkuste ho motivovat nějakou odměnou.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.