Dlouhé kojení ?

Dotaz od: Jana K.
Datum přidání: 8. 4. 2015

Vážená paní, ráda bych Vás požádala o radu. Mám 14 denního syna, který v počátcích kojení (do 1 týdne) hltal , což způsobovalo blinkání (často i celého obsahu) brzy po kojení. Začala jsem jej tedy dle rady sestřiček z porodnice po 5-10 minutách odstavovat, aby si odříhnul a poté kojení pokračovalo. Nyní jsem už několik dnů v té fázi, že prvních cca 5 minut mléko polyká, ale zdá se, že následujících 15-40 minut si jen s prsem pohrává. Nelze jej však odtrhnout. Pokud tak učiním, po odříhnutí jsem nucena ho přiložit zpět, dokud si sám neřekne dost, jinak je neuklidnitelný. Někdy jej takto přikládám i 3-4x po sobě, což zabere i 1,5 hodiny. Připadá mi to nesprávné, ale nevím, jak toto (ne)kojení upravit tak, aby opravdu pil jen 1x, nehrál si s prsem jen tak a hl. byl uklidnitelný. Mnohokrát děkuji za odpověď. J. Kupová

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Jano, vzhledem k potížím, které udáváte, já bych asi kojila bez přestávky a spíše bych volila polohu vsedě, aby jste Vy byla mírně v záklonu a miminko měla natulené na sobě, též by byla možnost před kojením trochu mléka odstříknout, aby se miminko tak nezahlcovalo.
Pokud miminko blinká, máte často dojem, že vyblinkalo téměř celý obsah, ale není tomu tak, vždycky v něm něco zůstane.Já jsem ještě za dob své praxe na novor. odd. zkoušela jednou vážit plenku, kterou miminko poblinkalo bezprostředně po kojení a věřte, že na pohled se toho zdálo strašně moc a při zvážení to nebyla ani dvacítka.
Podle Vašeho líčení mi připadá, že miminko je zmatené tím co se po něm chce, takže bych volila výše uvedený postup.Určitě si dejte slamníček u miminka v postýlce do zvýšené polohy, v této poloze miminkům lépe tráví a je to taková bezpečnostní poloha při event. zvracení.
Jani, jste v období šestinedělí, kojení je zmatené, miminko se to učí, Vy se učíte mu rozumět, ale věřte, že se to upraví, chce to trpělivost, čas a hlavně klid.
Nepoužívejte šidítko, kojte raději podle chuti miminka a mějte se hezky.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.