Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kojím dlouho

Dotaz od: Eva
Datum přidání: 2. 2. 2015

Milá Hani,mám takový dotaz.mám dcerku,které budou 20.10-4roky a mě bude v prosinci 40l,narodila se mi císařským řezem vážila 4,20kg 52cm a do dnešního dne ji kojím,výlučně do 1roku potom papala všechno,nyní váží 20kg.Chci se zeptat jestli je to normální,mě to normální připadá,ale už jsem se setkala s negativním postojem a tak jsem radši o tom ticho a nikde to moc neříkáme.Chtěla bych vědět váš názor a také jestli ji to kromě citové stránky to mlíčko ještě něco dává.Kojím ji kdykoliv si řekne i v noci,dodneška nebyla nemocná,od 3let chodí na klavír a od září na uměleckou školu na výtvarný obor,protože od 1,5 roku krásně kreslí,zná všechny písmenka,do školky nechodí.Potřebuju vědět jestli jsme normální,když se na nás někdy na nás kouká jako na exoty.DÍKY ZA ODPOVĚD,EVA a Evička

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milé Evičky, opravdu jste vyjímečné, co se týče délky kojení, nemocnosti i toho co Evička ve svých 4 letech dovede.
Potvrzuje se u vás to, že děti dlouho kojené jsou méně nemocné, podle posl. studií mají i vyšší IQ.
Chápu, že to něktěří lidé těžko nesou, že druzí jsou lepší, úspěšnější a taky bych se s tím asi nechlubila, já Vás rozhodně nepovažuji za exoty, obdivuji Vás.
Podle mezinárodního kodexu výživy kojenců a malých dětí je dop. výlučné kojení do půl roku a pak kojit do dvou let s příkrmy – to je doporučení, ale jinak pokud Vám to nevadí a vyhovuje vám to klidně si kojte dále,určitě má mateřina význam i v tomto věku.
Nevím, jak by působilo na Vaši psychiku a psychiku Vaší dcerky, kdyby jste se rozhodly už nekojit, měly byste k tomu být obě vyzrálé a Evička by to v tomto věku mohla už pochopit,ale tohle je opravdu rozhodnutí , které je jenom na Vás a na lidi a okolí nedejte.
My máme v našem obvodu jedno miminko , vlastně děťátko , kterému byly na jaře 3 roky a pokud mě paměť neklame, je také stále kojený a nemocní jsou také minimálně.
Přeji vám oběma jen to nejlepší a děkuji za Váš příspěvek.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz