Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Ztráta mléka po dietě

Dotaz od: Ivana
Datum přidání: 12. 7. 2015

Vážená paní, už to vypadá, že jsme co se týká zdraví, máme opravdu smůlu a proto bych Vás moc ráda poprosila znovu o radu. V noci z neděle na pondělí jsem prodělala gastroenteritidu, či něco podobného (celou noc zvracení, částečně průjem) a poté mi lékař naordinoval přísnou dietu. Až včera večer jsem začala jíst rohlíky a poté piškoty, rýži, banán. Problém je v tom, že se mi téměř ztratilo mléko. Míša (9,5 měsíce) pije často, ale mlíčko mu nestačí, počůrá málo plínek (tak 5 za den, dříve 10 a více), prsa se mi značně zmenšila. Zkouším přikládat k oběma prsům. Mohou doufat, že při obnovení normální stravy se tvorba mléka upraví, nebo se může mléko ztratit úplně? Co mohu dělat kromě častého přikládání k oběma prsům? Snažím se nepropadat pesimismu. Děkuji Vám moc za radu. Ivana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ivano, nepropadávejte pesimismu, věřte, že se stav upraví, Vy sama chcete, takže to je moc dobré znamení, byla jste na dietě, určitě jste i znervózněla, že budete mít méně mléka, takže to musela dopadnout takhle. S příjmem normální stravy by se stav měl upravit, pijte hodně tekutin – min. 3litry denně, kojte každé kojení z obou prsou a kojte co 2 hodiny, to znamená, že mezi příkrmy, kterému dáváte, mu nabídněte místo čaje prso.Na noc zkuste dát třeba kaši- pokud jste tak již neučinili.
Ivanko, miminko je už celkem velké, není odkázáno jenom na kojení, má už i příkrmy – ovoce, maso-zeleninu, event, jogurt, takže si myslím, že se nemusíte obávat.
Počet poč. plenek pokud miminko není plně kojené není směrodatný – to znamená , že v tomto věku jich může být méně než těch 6 – 8 za den.
Buďte klidná a uvidíte, že se vše upraví a vy bude kojit s příkrmy i dále.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz