Dítě při pití polyká hodně vzduchu

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 1. 6. 2015

Dobrý den Hani, mám dotázek – moje malá 8 měsíční holčička je kojena 2x přes den a v noci, po koupání dostává Sunar nebo kaši – z láhve, vypije i 250 ml, ale je zvláštní, že při pití z láhve do sebe loká hodně vzduchu. Nevím, zda je to špatnou savičkou, nyní používám klasickou, ale dělala to i s tvarovanou, nebo špatně láhev držím ? Snažím se, aby savička byla plná mléka, aby nebyl prostor pro vzduch, ale i přesto nějak natahuje vzduch. Kde je chyba? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Nevím, kde je chyba, musela bych to vidět,já osobně bych dávala kaši ze lžičky,abyste se tomuto vyhnula.
Děti někdy při pití dokáží vyvádět různé kousky…
Byla by určitě možnost dítě nechat v průběhu pití z lahve odpočinout,aby si mohlo event.odříhnout a důležité je,aby v dudlíku bylo plno mléka a nebyl tam prostor pro vzduch.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.