Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3týdenní miminko při kojení pláče,pouští se

Dotaz od: Šárka
Datum přidání: 7. 5. 2015

Ahoj Hanko,
mám 8-týdenního chlapečka, který je od narození plně kojen. Při narození vážil 3,35kg a měřil 47cm. Teď váži 5kg a měří 58cm. Náš problém je v tom, že už tak 3 týdny při kojení pláče, kroutí se a vždy jen tak 3krát zatáhne a hned se pustí. Poslední 3 dny pláče ještě víc, a mám kolikrát problém ho nakojit. Kojím z obou prsů a kojení trvá kolem 15 minut.Dudlík používáme tak od 3 týdnů.Chtěla bych poradit co bych měla dělat, aby náš chlapeček byl při kojení klidnější. Děkuji za odpověd. Šárka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Šárko, bylo by dobré, kdyby jsi měla někde blízko laktačního poradce,aby zkontroloval polohu kojení a sání miminka.
Při kojení by miminko mělo mít tvář, bradičku a nos přitisknutý na prsu, ty by jsi neměla být k miminku nakloněná.
Miminku by při sání neměly vpadávat tvářičky – pokud by tomu tak bylo, je dítě zmatené dudlíkem a bylo by potřeba dudlík nedávat.
Vzhledem k tomu, že miminko dobře prospívá, mohlo by se jednat i o problém hyperlaktace, což je zvýšená tvorba mléka a překrmování dítěte.
Možno zkusit kojit pouze z jednoho prsu tak 10 – 15 minut, aby miminko vypilo i zadní mléko a nestalo se to, že při krátkodobém kojení z jednoho prsu dítě vypije pouze přední mléko , které obsahuje laktosu a může způsobit kolikovité bolesti bříška, Jestliže bude miminko dostatečně dlouho kojeno z jednoho prsu(oněch deset,patnáct minut)mělo by se dostat i k zadnímu mléku a pokud bude mít pak ještě hlad , tak ho zkusit přiložit na prso druhé.
Též by bylo možné ,pokud by se jednalo o koliku, použít kapičky SAB simplex, které se dávají po kojení v dávce 5-15kapek.
Šári, doufám, že některá z mých rad bude účinná.Přeji hodně zdraví a spokojené miminko.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.