Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3týdenní miminko při kojení pláče,pouští se

Dotaz od: Šárka
Datum přidání: 7. 5. 2015

Ahoj Hanko,
mám 8-týdenního chlapečka, který je od narození plně kojen. Při narození vážil 3,35kg a měřil 47cm. Teď váži 5kg a měří 58cm. Náš problém je v tom, že už tak 3 týdny při kojení pláče, kroutí se a vždy jen tak 3krát zatáhne a hned se pustí. Poslední 3 dny pláče ještě víc, a mám kolikrát problém ho nakojit. Kojím z obou prsů a kojení trvá kolem 15 minut.Dudlík používáme tak od 3 týdnů.Chtěla bych poradit co bych měla dělat, aby náš chlapeček byl při kojení klidnější. Děkuji za odpověd. Šárka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Šárko, bylo by dobré, kdyby jsi měla někde blízko laktačního poradce,aby zkontroloval polohu kojení a sání miminka.
Při kojení by miminko mělo mít tvář, bradičku a nos přitisknutý na prsu, ty by jsi neměla být k miminku nakloněná.
Miminku by při sání neměly vpadávat tvářičky – pokud by tomu tak bylo, je dítě zmatené dudlíkem a bylo by potřeba dudlík nedávat.
Vzhledem k tomu, že miminko dobře prospívá, mohlo by se jednat i o problém hyperlaktace, což je zvýšená tvorba mléka a překrmování dítěte.
Možno zkusit kojit pouze z jednoho prsu tak 10 – 15 minut, aby miminko vypilo i zadní mléko a nestalo se to, že při krátkodobém kojení z jednoho prsu dítě vypije pouze přední mléko , které obsahuje laktosu a může způsobit kolikovité bolesti bříška, Jestliže bude miminko dostatečně dlouho kojeno z jednoho prsu(oněch deset,patnáct minut)mělo by se dostat i k zadnímu mléku a pokud bude mít pak ještě hlad , tak ho zkusit přiložit na prso druhé.
Též by bylo možné ,pokud by se jednalo o koliku, použít kapičky SAB simplex, které se dávají po kojení v dávce 5-15kapek.
Šári, doufám, že některá z mých rad bude účinná.Přeji hodně zdraví a spokojené miminko.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz