Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Mám bolesti zad,kojím

Dotaz od: Andrea
Datum přidání: 19. 8. 2015

Dobrý den,
mám 4. měsíčního chlapečka, kterého plně kojím. Začala mě bolet záda, tak že nemohu sedět, ležet, stát… Abych si ulevila od bolestí beru Paralen a Ibalgin200 – tak 3-4x denně. V knize Kojení od Grady jsem se dočetla, že jsou kompatibilní s kojením, ale na informačním letáku o lécích píšou, že v době kojení je možno je brát jen jeden den (Paralen), a na doporučení lékaře (Ibalgin200). Dělám dobře? Pokud ano: Jak dlouhodobé užívání je pro malého neškodné?
Dnes jdu k doktorovi, jaké zásahy a léky jsou vhodné a nevadí kojení?
Děkuji za radu
Andrea

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Andreo, na všech příbalových letácích se dočtete, že nejsou vhodné pro kojící a těhotné matky, ale je opravdu jen velice malé procento léků , které je v době kojení zakázané.
Paralen i Ibalgin si klidně můžete brát po dobu trvání obtíží, jakmile obtíže ustoupí snížíte příjem léků a nebo je vysadíte úplně.
Proč byste se měla trápit v bolestech?Budete ve stresu, začne Vám ubývat mléko, miminko bude nespokojené, protože bude mít nešťastnou maminku…
Ve Vašem případě by bylo ideální po odeznění bolestí podstoupit rehabilitaci nebo chodit na masáže, protože určitě je lepší brát léky co nejméně (ale to platí v každém případě a nemusí to být kojící matka) a spíše zpevnit svaly a udržovat se v kondici, aby záda bolela co nejméně.
Léky, které nejsou zcela běžné se snažte užívat před delší pauzou v kojení nebo těsně po něm, aby byl dostatek času a organismus matky mohl část léku odbourat a tím aby jeho hladina v krvi poklesla.
Přeji Vám i Vašemu děťátku hodně zdraví.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz