Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nemůže mít hlad- dávám příkrmy a kojím

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 26. 5. 2015

Ahoj Hani, jako už pokolikáté ,zase prosím o radu.Před 14 dny jsme začali přikrmovat – kupuji výrobky Hipp a Hami.Mrkev, brambor, špenát, brokolici.Odpoledne strouhám jabličko nebo banán.Vždy ještě zapíji MM {odpoledne třeba i samotné MM, mezi svačinou a večeří} .Je to tak dobře?Má 2xd stoličku, nepřejídá se?Je strašně živý a spinká celkem 3x za den,celkem tak 2hod. Stoupá si, chodí kolem nábytku, takže si myslím,že může mít hlad, tak kojím a krmím.Za poslední měsíce přibýval po 300g, nyni na přikrmech nevím.Diky za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Alenko, myslím, že v Tvém případě není radit co, všechno je v naprostém pořádku, nevidím nikde žádnou chybu, psychomotorický odpovídá věku – spíše bych řekla, že je Jakub(snad si to pamatuji dobře)dopředu.
V druhém půlroce má dítě menší přírůstky než v prvním půlroce, má větší energetický výdej – více se hýbe.
Takže Alenko buďte spokojená maminka a v klidu si užívejte mateřské dovolené

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 4. měsíc: Připravte se na velké pokroky

V tomto období vás vaše miminko překvapí velkými pokroky. Bez problémů již pozná známé tváře, je velice společenské a dokonce se umí přitáhnout do sedu. Ve čtvrtém měsíci je miminko už velmi vnímavé a vyžaduje společnost. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.