Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Rozmazlené dítě- režim,rady od mamky

Dotaz od: Dominika
Datum přidání: 28. 6. 2015

Milá Hani ,zase Tě prosím o radu.Dneska se malý budil po třech hodinách, to by mi nevadilo, ale k mé smůle u nás spala máma a ráno začala ,že malý nemá žádný režim, že bych ho měla kojit po 3hod. a v noci mu dát čaj a ne kojit a že se pak naučí spát celou noc a ne jak to dělám já.Prý si ho pěkně rozmachávám a přes den by prý měl vydržet normálně 3hod., ale já přece nemůžu vědět jestli pije na hlad nebo si chce jenom cucnout a tak kojím, jak si řekne.Snad to nedělám špatně.A od 4 měsíce bych mu prý měla dávat příkrmy, že váží hodně.Včera jsme ho vážili má 7,650.Docela mě to rozhodilo, protože při protestu mi bylo sděleno až vychovám tři děti jako ona, můžu radit.Bojím se jí ho dát sebou i na procházku, aby do něj někde něco nenacpala a nebo nenechala plakat.Napište mi jestli má zastaralé názory a nebo jestli má pravdu.Děkuji moc.Dominika

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dominiko, jestli si babička přečte odpověď nebude spokojená, protože jsem si jistá, že vše co děláte, děláte dobře a já na Vašem místě bych to dělala stejně.
Příkrmy se dávají od ukončeného šestého měsíce, čaj není nutný vůbec pokud je dítě zdravé a kojené. Co by se vyřešilo, kdyby jste v noci místo prsa dávala čaj? Vytvoří se návyk na čaj, kterého se budete velice těžko zbavovat.
Je to někdy veliká potíž a svízel zachovat se dobře, ale trvám na tom, že to co děláte je dobře a svému miminku poskytujete to nejlepší, co mu jenom poskytnout lze.
Nechci nikomu ubližovat, ale proč je dneska tolik civilizačních chorob, obézních lidí, žaludečních vředů, postižení tl. střev apod.?!
Mateřské mléko je přirozená výživa, lehce stravitelná a co se týče důležitosti je ceněná stejně jako krev.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 4. měsíc: Připravte se na velké pokroky

V tomto období vás vaše miminko překvapí velkými pokroky. Bez problémů již pozná známé tváře, je velice společenské a dokonce se umí přitáhnout do sedu. Ve čtvrtém měsíci je miminko už velmi vnímavé a vyžaduje společnost. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.