Odsávám a chci ukončit kojení

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 4. 4. 2015

Mila Hani,

chtěla jsem se zeptat na ukončování kojení. 7 měsíců odsávám elektrickou odsávačkou mléko, protože ho nemám dost, tak jsem chtěla dceři dát alespoň dávku, kterou vždy po několikerém odsáváni nastřádám. Nyní bych už ráda končila. Začala jsem prodlužovat intervaly a teď odsávám už jen 2x denně. Odsaji tak něco kolem 30 ml. Vím, že už je to málo, ale nevím, co by se stalo, když bych to nechala už být. Nevím, jestli v prsu může zůstat i to málo, co tam mám, aniž bych z toho měla nějaké potíže (retence, zánět, atd). Mléko se nějak vstřebá? Tím, že stále odsávám i tu trošku, tak se stále tvoří, tak jsem Vás chtěla poprosit o radu, jak mam postupovat. Velice děkuji. Hana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Hani mléko bych neostříkávala, mělo by se postupně vstřebat, mléka neodsáváte tolik, takže já bych to nechala být.
Pokud by prsa bolela nebo se utvořila zatuhlina nebo bylo prso červené – tak bych odstříkala a pak bych prsa obložila tvarohem jako prevence zánětu, ale v současné chvíli bych nedělala nic a nechala bych prsa v klidu, dle mého názoru by to mělo jít samo a bez problémů,když prsa nebudou stimulována pravidelným odstříkáváním.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.