Chci ukončit laktaci-kolikrát denně odstříkávat?

Dotaz od: Dagmar
Datum přidání: 24. 6. 2015

Pěkně Vás zdravím a mám dotaz, chci se zeptat, co dělat a kolikrát denně odstříkat prsa, abych ukončila tvorbu mléka? Je lepší odstříkávat a nebo ne? Prsa nemám tuhá a mléka také moc ne. Za jak dlouho se asi mléko vytratí? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dášo, nevím jak dlouho jste kojila, jestli jste kojila např. rok, tak bych se snažila moc neodstříkávat, aby jste nenutila prsa stále tvořit mléko. V tomto období je miminko již na smíšené stravě a tak by odstavení nemělo u Vás dělat větší problémy.Pokud by se mléko tvořilo ve větším množství, pak bych asi prsa odstříkala, obložila studeným obkladem nebo tvarohem, pak by byla možnost vzít si i nějaké těsnější oblečení, aby byl na prsa vytvářen tlak a tvořily se inhibiční proteiny, které brání další tvorbě mléka.
Nedokážu Vám říci přesně, kdy se přestane mléko tvořit, ale klidně i po měsíci můžete odstříkat ještě něco mléka, u každé maminky je to jinačí, určitě byste měla trochu snížit i příjem tekutin, když chcete přestat kojit.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.