Neklidné dítě při kojení

Dotaz od: Šárka
Datum přidání: 30. 1. 2015

Ahoj Hanko,
psala jsem Ti nedávno ohledně mého chlapečka, který plakal u kojení a nechtěl sát. Děkuji Ti za odpověd a ještě prosím o radu. Poškozené bradavky nemám a dudlíkem to zřejmě také nebude. Řídila jsem se Tvou radou a nechala ho sát z jednoho prsu, tak po 3-4 minutách se prsu pouští a pláče, je prohnutý a kope nožičkama. Po pár minutách se mi ho snaží uklidnit, obvykle si i odříhne a potom saje z prsu oněch 10-15 minut.Někdy ho přiložím i k prsu druhému, pokud stále hledá. Nevím, zda mám před každým kojením mléko trochu odstříkat, jestli by to pomohlo proti té kolice, kterou způsobuje přední mléko. Kapičky Sab používáme. Moc Ti děkuji za pomoc a za radu. Šárka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Šárko, já bych byla také pro zkusit trochu předního mléka odstříkat, právě z důvodu, který píšete.
Miminko zvládáte úplně perfektně, rozumíte mu, když se pustí uklidníte ho a pak nakojíte, podle toho jak dobře a dlouho pije, si myslím, že mléka je skutečně dost a ten začátek může být spojený s kolikou.
Je možné též vyzkoušet kojení – holé tělo na holé tělo, prostě aby miminko mělo holé bříško a dotýkalo se Vaší kůže, kožní kontakt též někdy pomůže při řešení obtíží.
Šári, toto bývá hlavně problém dětí do čtyř měsíců, pak již vlivem většího pohybu děťátka tyto obtíže pomalu mizí.
Držím palečky a moc vám oběma fandím, ať vydržíte a kojení je pro vás příjemně strávená chvilka.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.