Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Chcem kojit co najdlhšie, umelé mlieko

Dotaz od: Martina
Datum přidání: 25. 3. 2015

Milá Hanka už vela krát si mi poradila a moc za to dakujem.Obraciam sa zas s prosbou.Moja dcera bude mat za 2 dni 6 mesiacov, je dokrmovana , ale v noci je kojena aj 3x ,ked sa podari aj cez den,odmieta prso a radšej chce flašku. Chcela by som kojit co najdlhšie ako udržat tvorbu mlieka alebo ako prinutit dcerku, aby pila z prsa miesto flaše, je to vobec možné? A chcem sa spytat či ma moja dcerka dobrý základ, kedže je už asi od 5 mesiaca prikrmovana. Eště jedna otázka – aké mlieko sa považuje za najkvalitnejsie a najviac podobne materskemu? Moc krat dakujem za ochotu a odpoveď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Martino, pokud chcete s kojením vydržet co nejdéle, nedávejte miminku lahvičku, to by se laktace neudržela už moc dlouho, děti si na láhev velice dobře a rychle zvyknou a pak prso odmítají, protože jsou zmatené a nevědí jak vlastně mají pít, protože z prsa je jiná technika sání než pití z lahve, pro tyto děti je typické, že lépe pijí v noci než přes den – to se zlobí a prso odmítají.
Marti, určitě má miminko dobrý základ, pořád ještě kojíte a stále chcete, tak z toho nemějte žádné trauma, že nebyla plně kojená do 6 měsíce.
Co se týče umělých mlék – všechna mléka jsou vhodná a a udělaná tak, aby byla co nejvíce podobna mateřskému mléku, nechtěla bych preferovat žádnou firmu, ale pokud byste chtěla znát můj názor, tak já mám pocit, že když je miminko částečně kojeno a částečně dokrmováno, tak mi k tomu nejlépe vychází Nutrilon, ale znovu zdůrazňuji, že je to můj názor, jinak je mlék velké množství a je na Vás, pro co se rozhodnete.
________________________________________

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Vývoj miminka 1. měsíc: Vaše děťátko vás překvapí, co vše už dokáže

Devět měsíců uteklo jako voda a vy konečně můžete sevřít v náručí vytoužené miminko. První týdny po narození děťátka budou pro vás jedny z nejnáročnějších, protože může chvíli trvat, než se s děťátkem sladíte. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.