4měsíční holčička krmena OMM,nyní nechce

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 2. 7. 2015

Dobrý den Hani,
už jsem jednou dotaz měla a stále si nevím rady. Moje čtyřměsíční holčička je krmena odstříkaným mlékem. Přes den pije 3x po 4 hod a v noci 2x po šesti a to jí budím. Poslední dobou špatně pije, po 60 ml začne plakat, červená, vzteká se a propíná se. Pak s přemlouváním ještě něco vypije. Zkoušela jsem jí dávat Nutrilon, ale to se odtrhla hned. Kaká po dvou dnech, bříško se mi nezdá tvrdé. Když začíná pít, hrozně jí škrundá v bříšku, někdy i během jídla. Čím to je, že odmítá jíst. Je plná vzduchu? /Sab simplex používám, masíruju jí bříško/.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Jani, nerada bych se pouštěla do tohoto problému, spíše by to byl dotaz na lékařku,jestli by třeba nebyl vhodný UZ bříška…,frekvence krmení je dobrá, ale množství je malé, pokud máte dosti odstříkaného mléka,nedávala bych umělé mléko, mateřina je pro miminko nejlépe stravitelná – a i holčička Vám vlastně svým zásadně odmítavým přístupem dala najevo, že to nechce.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.