Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Bojkot kojení ve 4 měsících

Dotaz od: sarka
Datum přidání: 13. 8. 2015

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jen se obávám, jestli není pozdě.Mám 4-měsíční holčičku a poslední dva týdny jsme měly problém při kojení. Anička se mi odtrhávala od prsu, často s pláčem, ale nakonec se mi ji vždy podařilo nakojit. Měla porodní váhu 3300g/50cm, v 6 týdnech 3970g a ve 3 měsících 4980g/60cm.Od 3 do 4 měsíce přibrala za celý měsíc jen 130g a dětská lékařka nám doporučila koupit Nutrilon a dávat po kojení lžičkou. To jsme zkoušely, ale příliš toho Anička ze lžičky nesnědla, neotvírala pusu a bránila se tomu, tak jsem jí nenutila za každou cenu. Tento týden už byl ale velký problém ji nakojit, odtrhávala se s velkým zoufalým pláčem, propínala tělíčko jako luk, jen v noci jsem jí nakojila v polospánku bez problémů, ale přes den se situace opakovala – pláč, propnuté tělíčko. Po dvou dnech pokusů a snažení o jakés takés nakojení při obrovském pláči jsem jí dala Nutrilon z lahve přes den, to bylo ve čtvrtek, v pátek už mi plakala a odtrhávala se od prsu i v noci.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Šárko, po veškerém usilí, které jste popsala, si myslím, že nejlepším řešením za dané situace bude miminko vždy zkusit přiložit jestli se nechytne a pak mu dát Nutrilon.Přírůstek je skutečně malý, z toho bych byla nervozní i já.
Je možné, že po podávání Nutrilonu se obě zklidníte a pokud budete pořád zkoušet přikládat každé krmení, že pořád nějaké mlíčko bude.Můžete i mezi kojením zkusit odstříkat a třeba pak to příště dát do lahve místo Nutrilonu.
Rozhodně bych kojení nezatracovala a i tím odstříkáváním by měla být prsa stimulována k větší tvorbě mléka, uvidíte sama jak to půjde, myslím, že trpělivosti máte dost podle toho co jste napsala v příspěvku a mailu, tak teď už jenom více klidu a uvidíte.Když se to s kojením nepovede, nebuďte z toho smutná, protože si myslím, že jste se snažila moc a vyzkoušela jste vše co šlo.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.