Bojkot kojení ve 4 měsících

Dotaz od: sarka
Datum přidání: 13. 8. 2015

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jen se obávám, jestli není pozdě.Mám 4-měsíční holčičku a poslední dva týdny jsme měly problém při kojení. Anička se mi odtrhávala od prsu, často s pláčem, ale nakonec se mi ji vždy podařilo nakojit. Měla porodní váhu 3300g/50cm, v 6 týdnech 3970g a ve 3 měsících 4980g/60cm.Od 3 do 4 měsíce přibrala za celý měsíc jen 130g a dětská lékařka nám doporučila koupit Nutrilon a dávat po kojení lžičkou. To jsme zkoušely, ale příliš toho Anička ze lžičky nesnědla, neotvírala pusu a bránila se tomu, tak jsem jí nenutila za každou cenu. Tento týden už byl ale velký problém ji nakojit, odtrhávala se s velkým zoufalým pláčem, propínala tělíčko jako luk, jen v noci jsem jí nakojila v polospánku bez problémů, ale přes den se situace opakovala – pláč, propnuté tělíčko. Po dvou dnech pokusů a snažení o jakés takés nakojení při obrovském pláči jsem jí dala Nutrilon z lahve přes den, to bylo ve čtvrtek, v pátek už mi plakala a odtrhávala se od prsu i v noci.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Šárko, po veškerém usilí, které jste popsala, si myslím, že nejlepším řešením za dané situace bude miminko vždy zkusit přiložit jestli se nechytne a pak mu dát Nutrilon.Přírůstek je skutečně malý, z toho bych byla nervozní i já.
Je možné, že po podávání Nutrilonu se obě zklidníte a pokud budete pořád zkoušet přikládat každé krmení, že pořád nějaké mlíčko bude.Můžete i mezi kojením zkusit odstříkat a třeba pak to příště dát do lahve místo Nutrilonu.
Rozhodně bych kojení nezatracovala a i tím odstříkáváním by měla být prsa stimulována k větší tvorbě mléka, uvidíte sama jak to půjde, myslím, že trpělivosti máte dost podle toho co jste napsala v příspěvku a mailu, tak teď už jenom více klidu a uvidíte.Když se to s kojením nepovede, nebuďte z toho smutná, protože si myslím, že jste se snažila moc a vyzkoušela jste vše co šlo.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.