Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Bojkot kojení ve 4 měsících

Dotaz od: sarka
Datum přidání: 13. 8. 2015

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jen se obávám, jestli není pozdě.Mám 4-měsíční holčičku a poslední dva týdny jsme měly problém při kojení. Anička se mi odtrhávala od prsu, často s pláčem, ale nakonec se mi ji vždy podařilo nakojit. Měla porodní váhu 3300g/50cm, v 6 týdnech 3970g a ve 3 měsících 4980g/60cm.Od 3 do 4 měsíce přibrala za celý měsíc jen 130g a dětská lékařka nám doporučila koupit Nutrilon a dávat po kojení lžičkou. To jsme zkoušely, ale příliš toho Anička ze lžičky nesnědla, neotvírala pusu a bránila se tomu, tak jsem jí nenutila za každou cenu. Tento týden už byl ale velký problém ji nakojit, odtrhávala se s velkým zoufalým pláčem, propínala tělíčko jako luk, jen v noci jsem jí nakojila v polospánku bez problémů, ale přes den se situace opakovala – pláč, propnuté tělíčko. Po dvou dnech pokusů a snažení o jakés takés nakojení při obrovském pláči jsem jí dala Nutrilon z lahve přes den, to bylo ve čtvrtek, v pátek už mi plakala a odtrhávala se od prsu i v noci.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Šárko, po veškerém usilí, které jste popsala, si myslím, že nejlepším řešením za dané situace bude miminko vždy zkusit přiložit jestli se nechytne a pak mu dát Nutrilon.Přírůstek je skutečně malý, z toho bych byla nervozní i já.
Je možné, že po podávání Nutrilonu se obě zklidníte a pokud budete pořád zkoušet přikládat každé krmení, že pořád nějaké mlíčko bude.Můžete i mezi kojením zkusit odstříkat a třeba pak to příště dát do lahve místo Nutrilonu.
Rozhodně bych kojení nezatracovala a i tím odstříkáváním by měla být prsa stimulována k větší tvorbě mléka, uvidíte sama jak to půjde, myslím, že trpělivosti máte dost podle toho co jste napsala v příspěvku a mailu, tak teď už jenom více klidu a uvidíte.Když se to s kojením nepovede, nebuďte z toho smutná, protože si myslím, že jste se snažila moc a vyzkoušela jste vše co šlo.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.