Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Bojkot kojení ve 4 měsících

Dotaz od: sarka
Datum přidání: 13. 8. 2015

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jen se obávám, jestli není pozdě.Mám 4-měsíční holčičku a poslední dva týdny jsme měly problém při kojení. Anička se mi odtrhávala od prsu, často s pláčem, ale nakonec se mi ji vždy podařilo nakojit. Měla porodní váhu 3300g/50cm, v 6 týdnech 3970g a ve 3 měsících 4980g/60cm.Od 3 do 4 měsíce přibrala za celý měsíc jen 130g a dětská lékařka nám doporučila koupit Nutrilon a dávat po kojení lžičkou. To jsme zkoušely, ale příliš toho Anička ze lžičky nesnědla, neotvírala pusu a bránila se tomu, tak jsem jí nenutila za každou cenu. Tento týden už byl ale velký problém ji nakojit, odtrhávala se s velkým zoufalým pláčem, propínala tělíčko jako luk, jen v noci jsem jí nakojila v polospánku bez problémů, ale přes den se situace opakovala – pláč, propnuté tělíčko. Po dvou dnech pokusů a snažení o jakés takés nakojení při obrovském pláči jsem jí dala Nutrilon z lahve přes den, to bylo ve čtvrtek, v pátek už mi plakala a odtrhávala se od prsu i v noci.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Šárko, po veškerém usilí, které jste popsala, si myslím, že nejlepším řešením za dané situace bude miminko vždy zkusit přiložit jestli se nechytne a pak mu dát Nutrilon.Přírůstek je skutečně malý, z toho bych byla nervozní i já.
Je možné, že po podávání Nutrilonu se obě zklidníte a pokud budete pořád zkoušet přikládat každé krmení, že pořád nějaké mlíčko bude.Můžete i mezi kojením zkusit odstříkat a třeba pak to příště dát do lahve místo Nutrilonu.
Rozhodně bych kojení nezatracovala a i tím odstříkáváním by měla být prsa stimulována k větší tvorbě mléka, uvidíte sama jak to půjde, myslím, že trpělivosti máte dost podle toho co jste napsala v příspěvku a mailu, tak teď už jenom více klidu a uvidíte.Když se to s kojením nepovede, nebuďte z toho smutná, protože si myslím, že jste se snažila moc a vyzkoušela jste vše co šlo.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz