Je možné použit znovu ohřáté rozmrazené mateřské mléko?

Dotaz od: Hana Hutlová
Datum přidání: 4. 5. 2015

Dobrý večer. Prosím o krátkou radu. Mám v mrazáku v zásobě několik skleniček od dětských výživ s odstříkaným mlékem, někdy mám nadbytek. Pokud ho rozmrazím a syn nevypije potom vše, mám zbytek vylít, když už to bylo ohřáté nebo mohu ten den dát do lednice a ještě třeba večer podat??? A ještě prosím -jde mu na šestý měsíc, je nutné pak zavádět příkrmy nebo můžeme jen kojit, pokud mu to stačí. Prospívá víc než dobře – v 5 měsících a dvou dnech má 9,16 kg a 70 cm.(není tlustý,jsme s mužem oba velmi vysocí ) Děkuji. K.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, jednou rozmražené mateřské mléko už znovu neohřívejte, pokud ho miminko nevypije, vylijte ho.Zdá se mi šikovné, mít zamraženo tak po těch 80 – 100 ml max., to spíše miminko vypije, než mít namražené plné skleničky a pak to vylíváte, je to škoda.
Příkrmy se doporučují u kojených dětí zavádět od ukončeného 6.měsíce, je to doporučení WHO – Světové zdravotnické organizace, znovu nám to bylo zdůrazněno v červnu 2015 na školení laktačních poradců.Vím,že ta doporučení se různí a názor není jednotný, ale já jsem zastánce výše uvedeného a respektuji doporučení WHO.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.