Ovlivní menses chuť mléka a jak je to s pitím kravského mléka při kojení?

Dotaz od: Misa
Datum přidání: 6. 8. 2015

Dobrý večer Hani,
píšu za svou sestřičku a její čerstvě dvouměsíční Adélku. asi před 3 týdny jste nám moc pomohla svou radou ohledně problému s kojením z jednoho prsíku. Sestřička moc děkuje, kojí jak jen to jde, Adélka zvládla růstový spurt v 6. týdnu, porostla a přibrala a je z ní krásné sluníčko. Asi před týdnem však sestřička dostala měsíčky. Je to takhle brzy po porodu obvyklé? A nemá to vliv na chut´a kvalitu mléka? Další otázka je na pití kravského mléka. Hani, co je pravdy na tom a z jakého důvodu není doporučováno maminkám při kojení do 1 roku miminka pít kravské mléko? Opět moc děkujeme, Vaše diskuze a zodpovězené dotazy jsou skvělým pomocníkem

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Je méně obvyklé, že maminka dostane měsíčky takhle brzo, ale zase to není nic tak vyjímečného prostě v medicíně nic neplatí stoprocentně, každý člověk je individualita a každý reaguje na stejný stav nebo problém po svém.
Takže odpověď – mlíčko skutečně při menstruaci může mít jinou chuť a miminko může hůř pít, ale nebojte se, zvládnete to, ideální je, když je třeba nastříkáno nějaké mléko v mrazáku a v těchto kritických dnech se dá použít.
Není pravda, že mléko maminky nesmějí, ale měly by ho konzumovat v rozumné míře např. hrníček denně, 1 jogurt – to by bylo tak akorát na den, pokud ho maminky v dobré víře, aby měly co nejlepší mléko pijí velké množství, může to u miminka působit zažívací obtíže event.krvavý hlen ve stolici, proto s mléčnými výrobky rozumně – nikoliv zákaz!
Přeji všem hodně zdraví a Adélce dobrou chuť!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.