Dítě při pití málo otvírá pusinku

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 14. 3. 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, při kojení syn málo otevírá pusu jakoby nezívá, jenom trošku pootevře pusu. Z toho důvodu mi pak pojme jenom bradavku a ne celý dvorec, což bolí. Možná to bylo způsobeno tím, že mi hned po porodu nepřiložili dítě k prsu. Existuje nějaká metoda, jak docílit toho, aby před kojením víc otevřel pusu a já mu tak mohla strčit do pusinky i dvorec? Děkuji za odpověď,
Jana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Jano, při kojení je nutné, aby miminko mělo v puse dvorec, ne jenom bradavku, jinak pití bude neefektivní, miminko se nenají, Vy budete mít poničené bradavky.
Je nutné, aby jste miminku několikrát bradavkou obkroužila rty, tím se vyvolá hledací reflex, miminko doširoka otevře pusinku,jako když zívá a Vy mu vložíte prso do pusinky, prso musí být v puse hluboko, miminko se vlastně bradavky jazykem vůbec nedotýká.
Jano, buďte trpělivá, zkoušejte několikrát a určitě se to povede, nespěchejte na miminko, dopřejte mu dostatek času a určitě se to naučí.
V žádném případě nepoužívejte dudlík.
Nevím, odkud jste ,zkuste se podívat na www.kojeni.cz a na seznam laktačních poradců, jestli není nějaký v místě Vašeho bydliště, bylo by fajn, kdyby vám někdo zkontroloval polohu při kojení a třeba i s kojením poradil, než si to oba natrénujete.
Přeji hodně trpělivosti,protože ta je moc potřeba.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.