Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Miminko pije lépe,když je rozespalé

Dotaz od: Šárka
Datum přidání: 8. 3. 2015

Dobrý večer, mám 5 a půl měsíčního chlapečka, který byl od narození plně kojen. Od 2 měsíce mi u kojení plakal a kroutil se. Váhový přírůstek je dle paní doktorky v pořádku, nyní váží 7,5kg. Od 4 měsíce se v noci budil skoro každou hodinu, proto jsme od 5 měsíce začali podávat rýžovou kaši. Nyní se vzbudí na kojení tak 5 krát.V poledne jsem přidala zeleninovou polévku (Hipp, Hami). Problém je stále s kojením, pokud je rozespalý tak pije dobře, ale jakmile ho bdělého přiložím k prsu, tak toho moc nevypije. Čaj nepije, stále se nám nepodařilo naučit malého pít z hrnečku s pítkem. Chtěla bych v kojení pokračovat, ale nevím jak bych zabránila jeho pláči při kojení.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Šárko,je to u vás takové zvl. nakombinované – pokud se miminko budí 5x na kojení, 1x mu dáváte polévku, 1x kaši, tak má 7 jídel za den, což mi přijde dostatečné množství příjmu potravy.
Třeba proto se brání, protože nechce, má dost.
Já bych mu třeba vůbec čaj nenutila, když chcete pokračovat v kojení, když bude mít žízeň, tak se napije od Vás anebo v zájmu zachování kojení, můžete zkusit odstříkat a nabídnout mu odstříkané mléko, ale jak jsem výše uvedla, mě se zdá být příjem dostatečný .

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz