Podle čeho se pozná zánět prsu?

Dotaz od: Marie
Datum přidání: 20. 3. 2015

ahoj Hani,mám otázečku podle čeho se pozná zánět prsu.Malého kojím a před týdnem jsem měla prso zatvrdlé,ale teplou sprchou a častějším kojením se to upravilo,ale ted je to tu znovu akorát mám prs na určitých místech červený a celí mě bolí,teplotu nemám,jen mě je tak divně po celém těle jako při chřipce.A kam bych si s tím měla zajít ke gynekologovi nebo k praktickýmu doktorovi.A ještě kojíme jenom z toho jednoho prsu,druhý odmítal a tak už tam nemám žádné mléko,tak je závislej jenom tady na tom co mě bolí.Děkuji za odpověd

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Marie, nevím jak staré máte miminko, ale v šestinedělí bývají častější retence mléka, které se projevují bol., zarudnutím, zatvrdnutím – tam jsou pak vhodné teplé obklady, rozmasírovat a kojit, po na kojení můžete dát na prso studený obklad nebo tvaroh.
Po šestinedělí se obj. spíše záněty, pro které je typická teplota, otok, zarudnutí, bolestivost a zde jsou již nutná antibiotika.
V každém případě kojte, nepřerušujte kojení, určitě konsultujte nebo navštivte gynekologa.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.