Trpím na migrény,jaký lék zvolit?

Dotaz od: nobody
Datum přidání: 13. 4. 2015

Ahoj Hani, chci se zeptat jak je to s léky při kojení. Občas mě trápí migréna, zatím jsem se to snažila vydržet vždy bez léku, ale jsou nějaké možnosti? A co léky při horečce? Mám už poněkolikáté bolavé prso doprovázené teplotou- asi ucpaná žláza, opět aplikuji tvaroh, který mě zatím vždycky pomohl. Chci se zeptat na prevenci, nevím jestli nědělám něco špatně, když mám tento problém opakovaně. Mám tříměsíční holčičku, plně kojená, pije zpravidla po 3 hodinách, během jednoho kojení ji přikládám k oběma prsům, někdy pije z obou, jindy druhý prs nechce, mám odmítnutý prs odstříkat? Moje matka tvrdí, ža se má prs vždy vyprázdnit. Děkuji za odpověď i za existenci této poradny. Eva

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Evi, pokud trpíte migrenou můžete si vzít Paralen, Ibalgin jestli vám zaberou.V podstatě existuje omezená skupina léků, která je kontraindikována při kojení, analgetika a ani Paralen na snížení teploty mezi ně nepatří, nenechte se trápit bolestí,mimnko by mělo mít spokojenou maminku a pokud není zbytí, vezměte si lék, vždy bych brala lék bezprostředně po kojení, aby se z mléka co nejvíce vyplavil.Výše uvedené léky, patří mezi léky, které můžete užít.
Co se týká samotného kojení, tak bych prsa nabízela tak, jak miminko chce – někdy jedno, někdy obě.
Běžně se nedoporučuje odstříkávat, ale pokud máte po nakojení pocit ještě plných prsou nebo někde zatvrdlé místo, rozmasírujte a zkuste odstříkat.Pokud tomu tak není, neodstříkávejte, zbytečně byste prsa stimulovala k větší tvorbě mléka, kterou miminko nepotřebuje.
Pokud by se vám prso ucpávalo, zkoušejte prsa před kojením trochu rozmasírovat , v předklonu protřepat a během kojení pít teplý čaj.
.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.