Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kojení přes klobouček

Dotaz od: Ivana
Datum přidání: 30. 4. 2015

Prosím o radu, jsem maminkou 6.týdenní holčičky. V porodnici měla novorozeneckou žloutenku a nechtěla pít-jednu bradavku mám vpáčenou. Sestřičky radily všechno možné, mlíčka bylo dost a nakonec jsme na jejich radu začaly kojit přes savičku od kojenecké láhve. Malá začala papat. Teď nám přibrala od porodu 1 kilo,tak prospívá, ale problém je, že nechce pít jinak než přes savičku a to i z dobrého prsu. Savička není ideální (malá má už pořádně velký tah a přes savičku to bolí), zkoušela jsem přikládat normálně k prsu, někdy se přichytí a papá, ale jinak se vzteká.. a já nemám to srdce jí nedat přes savičku. Přemýšlím o koupi kloboučků na kojení, mohla by jste mi nějaké doporučit? Předem moc děkuji Ivana+Miška

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Ivanko, přes potíže které popisujete máte krásný váhový přírůstek, takže mlíčka máte evidentně dost.Miminku vyhovte tak, jak ono chce, neomezujte ho v délce ani častosti pití – pokud si v noci udělá pauzu , kterou popisujete výše je potom zcela normální, že chce pít častěji, chová se jako správné miminko.Jste na konci šestinedělí, nečekejte , že teď se rázem změní režim miminka, ještě pořád to může být popisovaný chaos a nepravidelnost, režim si miminko začíná utvářet tak kolem 3.,4.měsíce,mějte s Miškou trpělivost.
A teď co se týče techniky kojení:zastávám názor, že je lepší kojit přes klobouček než nekojit vůbec, tudíž na Vašem místě bych si koupila klobouček na kojení (firma Medela nebo Avent) a kojila přes klobouček, je určitě lepší a příjemnější než savička z lahve.
Já bych miminko nejprve trochu nakojila a pokud by se částečně upokojilo, pak bych ho přiložila na holé prso, zkoušejte to a třeba se to po čase povede, znám několik maminek, u kterých se to povedlo.
Existují takové půlkloboučky, takže miminko vlastně nosem se dotýká přímo kůže maminčina prsu, což je perfektní.
Co se týče šidítka, opatrně i když je anatomický, kazí miminko, ono špulí jinak pusinku na klobouček, jinak na šidítko, jinak potom na prso, na které byste ho chtěla přiložit a výsledkem je potom zmatení miminka, špatné sání a ve výsledku v období kolem třetího měsíce úbytek mateřského mléka.
Ivanko všechno tohle zvažte…

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz