Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3,5měsíční dítě-nespaní,křik

Dotaz od: Martina
Datum přidání: 12. 3. 2015

Dobrý den!
Hani,mám na vás zase prosbu.3,5 měsíční cácorka se mi už pátý den budí v noci po dvou hodinách.Nedá se uchlácholit a vyžaduje jídlo.Pije vždy tak 5-8min a usíná až ke konci.Takže má asi opravdu hlad. Mléka mám dost, tím to asi nebude, ale jestli to takhle půjde dál, únavou ho ztratím.Včera a dnes to vylepšila nespaním, kdy po odložení do postýlky nechtěla usnout a brečela.Dnes už to bylo skoro tři hodiny, kdy se prostě nedala uspat.Nakonec jsem jí dala čípek Virbucol, pustila usínací hudbu a pak spala tři a půl hodiny v kuse.Už nevím co, nic kromě zoubků mě nenapadá, ale že by zase byl takový hlad?Jinak přes den jí po třech hodinách.
Prosím, poraďte! Dík,Martina

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Martino, ve třech měsících má miminko růstový spurt, kdy maminka má pocit, že dítěti nestačí, miminko chce být častěji kojené, tento stav by se měl během deseti dnů upravit.
Usínací hudba je moc fajn, čípky Virbucol neznám, nevím o nich nic, ale předpokládám, že to bude něco jako Panadol čípky, které lze podat při teplotě nebo při bolesti.
Máme miminko , které má již od 4 měs. zoubek, třeba tomu bude tak i u vás.
Marti, já vím, že to není jednoduché, ale snažte se odpočinout si přes den, ať máte na noc sílu k miminku vstávat, váš stav určitě nevyřeší umělé mléko, ale pokud možno klid, ten je moc důležitý, já vím, že když jste v noci pokolikáté vzhůru, že už toho máte dost, jste z toho vyčerpaná, určitě i nervózní a miminko ten Váš neklid přejímá a pak je to onen začarovaný kruh, ve kterém se točíte, maminka brečí a trápí se , že miminko nespí a miminko brečí a nespí, protože se mu trápí maminka.Přes den děťátko spí tři hodiny, zkuste jednou zdřímnout s ním, ono se nic nestane, když nebude mít naklizeno, ale budete spokojenější a určitě se to obrazí i na vašem miminku.
Já to opravdu vidím takhle ,nemyslím si, stejně jako Vy, že by to bylo nedostatkem mléka.
Miminko má třeba nějaké sny nebo mu vadí tma (zkuste malé kontaktní světlo), ještě mě napadlo, aby nebylo překrmované a nebolelo ho bříško, když jí v noci po dvou hodinách, zkuste mu třeba jednou dát do pusinky Váš (nebo manželův) malíček, aby si podudalo, jestli to by ho uklidnilo.
Martino, přeji hodně trpělivosti a úspěchů.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz