Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3,5měsíční dítě-nespaní,křik

Dotaz od: Martina
Datum přidání: 12. 3. 2015

Dobrý den!
Hani,mám na vás zase prosbu.3,5 měsíční cácorka se mi už pátý den budí v noci po dvou hodinách.Nedá se uchlácholit a vyžaduje jídlo.Pije vždy tak 5-8min a usíná až ke konci.Takže má asi opravdu hlad. Mléka mám dost, tím to asi nebude, ale jestli to takhle půjde dál, únavou ho ztratím.Včera a dnes to vylepšila nespaním, kdy po odložení do postýlky nechtěla usnout a brečela.Dnes už to bylo skoro tři hodiny, kdy se prostě nedala uspat.Nakonec jsem jí dala čípek Virbucol, pustila usínací hudbu a pak spala tři a půl hodiny v kuse.Už nevím co, nic kromě zoubků mě nenapadá, ale že by zase byl takový hlad?Jinak přes den jí po třech hodinách.
Prosím, poraďte! Dík,Martina

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Martino, ve třech měsících má miminko růstový spurt, kdy maminka má pocit, že dítěti nestačí, miminko chce být častěji kojené, tento stav by se měl během deseti dnů upravit.
Usínací hudba je moc fajn, čípky Virbucol neznám, nevím o nich nic, ale předpokládám, že to bude něco jako Panadol čípky, které lze podat při teplotě nebo při bolesti.
Máme miminko , které má již od 4 měs. zoubek, třeba tomu bude tak i u vás.
Marti, já vím, že to není jednoduché, ale snažte se odpočinout si přes den, ať máte na noc sílu k miminku vstávat, váš stav určitě nevyřeší umělé mléko, ale pokud možno klid, ten je moc důležitý, já vím, že když jste v noci pokolikáté vzhůru, že už toho máte dost, jste z toho vyčerpaná, určitě i nervózní a miminko ten Váš neklid přejímá a pak je to onen začarovaný kruh, ve kterém se točíte, maminka brečí a trápí se , že miminko nespí a miminko brečí a nespí, protože se mu trápí maminka.Přes den děťátko spí tři hodiny, zkuste jednou zdřímnout s ním, ono se nic nestane, když nebude mít naklizeno, ale budete spokojenější a určitě se to obrazí i na vašem miminku.
Já to opravdu vidím takhle ,nemyslím si, stejně jako Vy, že by to bylo nedostatkem mléka.
Miminko má třeba nějaké sny nebo mu vadí tma (zkuste malé kontaktní světlo), ještě mě napadlo, aby nebylo překrmované a nebolelo ho bříško, když jí v noci po dvou hodinách, zkuste mu třeba jednou dát do pusinky Váš (nebo manželův) malíček, aby si podudalo, jestli to by ho uklidnilo.
Martino, přeji hodně trpělivosti a úspěchů.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.