Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Do 6 měs.plně kojená,nyní příkrmyv noci horší spánek

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 14. 9. 2015

Dobrý večer,moje 7 a půl měs.beruška byla do 6.měs.plně kojená,pak jsme začly s zel.polívkami,ovocem.Teď je skladba:ráno po probuzení kojení,spánek 1,5hod.,ovocná svačina,spánek-nebo ne,kolem 13.hod.zel.polévka,zapitá máminým mlíčkem, spánek,kolem 16,hod.2.svačina-ovoce,19.hod.nejdřív Hamilon,teď zkoušíme Sunar ale vypije max.100ml,usne, po 1/2-3/4hod. se vzbudí,nechá se uspat bez jídla, pak spí 2-3 hod.a budí se tak co 2 hod.na kojení-pije.Lékařka mi doporučila suš.mlíko pro delší spánek, ale nějak to nezabírá-jak jsem psala v noci se budí stále co 2hod.mohu zkusit večer nějakou kašičku?vývar z ov.vloček mírně slazený jsem zkusila, vypila 100ml.Kojení je fajn pro mne i dcerku, ale myslím, že by měla v noci spát déle.Poradíte ?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Lucie, vyzkoušela jste, že mléko s vyšším sytícím účinkem nezabírá, nezabírají ani ovesné vločky, které též zasytí, tudíž se nabízí otázka,jestli je noční buzení hladem.Já si myslím, že to není hlad , ale touha po mámině náručí, v tomto období se nabízí nejvíce potíže s rostoucími zoubky, nechci vypadat jako kolovrátek, ale opravdu toto období je typické, že se děti nejvíce budí z důvodu rostoucích zoubků.
Také záleží na povaze miminka, je-li to dítě živé, čiperné nebo jestli je to pohodář a kliďas, to se také projeví v délce spaní, velkou roli hraje i dědičnost.
Lucko, kašičku klidně zkuste, dop. se oficielně od osmého měsíce a to už skoro máte.
JInak se mi režim a jídelníček líbí, doufám, že i se spaním se to zlepší.POraďte se ještě třeba se svou p. doktorkou, co by vám poradila na rostoucí zoubky, s čím má dobrou zkušenost.
Naše maminky používají heřmánkový exktrakt k potírání dásniček, některé maminky Babydent.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz