Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Na konci 6.měsíce kojím až 11x denně i s příkrmy

Dotaz od: Andrea
Datum přidání: 6. 10. 2015

Dobrý den,prosím o Váš názor. Šestiměsíční syn se již více než měsíc budí po 2hodinách na jídlo,někdy ani ty 2hodiny nevydrží. Dříve vydržel 3 a více hodin. Přez den jí také po 2hodinách.Kojení trvá vždy cca 5-7minut,víc nechce.

Náš režim vypadá cca takto: 7h.kojení, 9h.kojení,11-11:30h.masozeleninový přikrm+několik doušků vody,13:30h.kojení,15:30h.ovocný příkrm+několik doušků vody,17:30h.kojení,19h.kaše 180ml,00h.kojení,2h.kojeni,4-4:30h.kojení.

Denní režim mi nevadí,ale ten noční ano. Ráda bych zkrátila noční intervaly,ale nevím jak.Jakmile nedostane prso,nebo lahev, řve a neuklidní se. Nevím jak to změnit. Zkusila jsem místo jednoho nočního kojení dát Nutrilon,vypije 50ml,ale nepomohlo,za 2hodiny byl zase vzhuru.

Děkuji za radu.Andrea

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Andrejko, ráda bych Vám dala nějakou stoprocentní radu, po které by Váš chlapeček alespoň jedno noční kojení vynechal, ale to asi nedokážu.
Počítala jsem kojení, které jste vyjmenovala, vychází mě to na 8x, větší pauzu má po 19 hodině – kdy má kaši, po té se budí ve 24 hodin.V jídelníčku máte už správně zařazeny příkrmy, ale miminko stejně preferuje prso, jasně Vám to dal najevo i nabízeným Nutrilonem. Věřím,že noc je pro Vás vyčerpávající, ale mám obavy, že pokud chcete kojit, musíte to vydržet.
Noční spánek kojence v druhém půlroce života trvá průměrně 9-1O hodin, ale je to hodně individuální a pokud je dítě v pořádku a nemá nějaké potíže, není potřeba si s tím dělat starosti. Miminko může mít v tomto období již více podnětů zvenčí, může se mu o tom pak zdát, za zhoršené spaní mohou někdy i prořezávající se zoubky.
Přeji hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz