Na konci 6.měsíce kojím až 11x denně i s příkrmy

Dotaz od: Andrea
Datum přidání: 6. 10. 2015

Dobrý den,prosím o Váš názor. Šestiměsíční syn se již více než měsíc budí po 2hodinách na jídlo,někdy ani ty 2hodiny nevydrží. Dříve vydržel 3 a více hodin. Přez den jí také po 2hodinách.Kojení trvá vždy cca 5-7minut,víc nechce.

Náš režim vypadá cca takto: 7h.kojení, 9h.kojení,11-11:30h.masozeleninový přikrm+několik doušků vody,13:30h.kojení,15:30h.ovocný příkrm+několik doušků vody,17:30h.kojení,19h.kaše 180ml,00h.kojení,2h.kojeni,4-4:30h.kojení.

Denní režim mi nevadí,ale ten noční ano. Ráda bych zkrátila noční intervaly,ale nevím jak.Jakmile nedostane prso,nebo lahev, řve a neuklidní se. Nevím jak to změnit. Zkusila jsem místo jednoho nočního kojení dát Nutrilon,vypije 50ml,ale nepomohlo,za 2hodiny byl zase vzhuru.

Děkuji za radu.Andrea

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Andrejko, ráda bych Vám dala nějakou stoprocentní radu, po které by Váš chlapeček alespoň jedno noční kojení vynechal, ale to asi nedokážu.
Počítala jsem kojení, které jste vyjmenovala, vychází mě to na 8x, větší pauzu má po 19 hodině – kdy má kaši, po té se budí ve 24 hodin.V jídelníčku máte už správně zařazeny příkrmy, ale miminko stejně preferuje prso, jasně Vám to dal najevo i nabízeným Nutrilonem. Věřím,že noc je pro Vás vyčerpávající, ale mám obavy, že pokud chcete kojit, musíte to vydržet.
Noční spánek kojence v druhém půlroce života trvá průměrně 9-1O hodin, ale je to hodně individuální a pokud je dítě v pořádku a nemá nějaké potíže, není potřeba si s tím dělat starosti. Miminko může mít v tomto období již více podnětů zvenčí, může se mu o tom pak zdát, za zhoršené spaní mohou někdy i prořezávající se zoubky.
Přeji hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.