8měs.dítě špatně spí,do kdy nechat dudlík?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 15. 8. 2015

Dobrý den, Hanko,
měla bych na Vás dvě prosby. Máme doma osmiměsíčního Matýska. Již několik měsíců opravdu špatně spí. Budíme se i sedmkrát za noc, skoro každý den má během noci hodinovou i dvouhodinovou bděcí část. Mysleli jsme, že zlobí zoubky, ale dva zoubky už jsou skoro dva měsíce venku a nic se nemění.Nehledě na to, že špatně spal i předtím. Jednou za čas prožijeme noc klidnější, ale ta následující je zase špatná. V noci mu dávám jednou Nutrilon a jinak ho balamutím čajem a dudlíkem. Dá se to spaní nějak ovlivnit? Vím, že jsou na tom jiné maminky třeba i hůř, ale jsem už z toho věčného vstávání unavená.
Druhá otázka je ohledně dudlíka. Do kdy je rozumné dudlíka ponechat? My bez něj zatím neusneme, během dne ho má Matýsek minimálně.
Mockrát děkuji za trpělivost a přeji krásný den. Alena

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, asi Vás moc nepotěším, recept na to, aby miminko spalo nemám a myslím, že ani není pokud ho nebudete chtít tlumit nějakými léky.Jediné co mě napadá jsou homeopatika- zkusit zkontaktovat nějakého homeopata ve Vašem okolí( existuje Sedalia, ale nejsem si jistá,jestli není až od 1 roku)
Řešila bych to stejně jako Vy – jídlem, dudlíkem, čajem.
Při prořezávání zoubků se může několik dní na noc podávat Panadol sirup, aby miminko klidněji spalo a dásně ho nebolely.
Dop. se nechat v místnosti svítit malé kontaktní světlo, aby se miminko nebálo, když se vzbudí a vidí jenom tmu, možno též ponechat dítě u sebe v posteli, aby jste alespoň částečně podřimovala a nemusela pořád vstávat nemusíte bát, že se tím miminko rozmazlí.
Jinak Alenko je to též složka dědičná, která určuje povahu dítěte a i spánek, nevím, jací jste byli vy jako miminka?
Co se týče dudlíka – já nemám přesnou hranici, kdy ho přestat dávat, nevím jaký názor na to mají zubaři, ale většinou kolem roku se přestává dudlík dávat – dítě má již zoubky a dudlík spíše kouše než , že by ho potřebovalo dudat(to je můj názor)
Přeji hodně zdraví a pokud možno klidný spánek.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.