8měs.dítě špatně spí,do kdy nechat dudlík?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 15. 8. 2015

Dobrý den, Hanko,
měla bych na Vás dvě prosby. Máme doma osmiměsíčního Matýska. Již několik měsíců opravdu špatně spí. Budíme se i sedmkrát za noc, skoro každý den má během noci hodinovou i dvouhodinovou bděcí část. Mysleli jsme, že zlobí zoubky, ale dva zoubky už jsou skoro dva měsíce venku a nic se nemění.Nehledě na to, že špatně spal i předtím. Jednou za čas prožijeme noc klidnější, ale ta následující je zase špatná. V noci mu dávám jednou Nutrilon a jinak ho balamutím čajem a dudlíkem. Dá se to spaní nějak ovlivnit? Vím, že jsou na tom jiné maminky třeba i hůř, ale jsem už z toho věčného vstávání unavená.
Druhá otázka je ohledně dudlíka. Do kdy je rozumné dudlíka ponechat? My bez něj zatím neusneme, během dne ho má Matýsek minimálně.
Mockrát děkuji za trpělivost a přeji krásný den. Alena

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, asi Vás moc nepotěším, recept na to, aby miminko spalo nemám a myslím, že ani není pokud ho nebudete chtít tlumit nějakými léky.Jediné co mě napadá jsou homeopatika- zkusit zkontaktovat nějakého homeopata ve Vašem okolí( existuje Sedalia, ale nejsem si jistá,jestli není až od 1 roku)
Řešila bych to stejně jako Vy – jídlem, dudlíkem, čajem.
Při prořezávání zoubků se může několik dní na noc podávat Panadol sirup, aby miminko klidněji spalo a dásně ho nebolely.
Dop. se nechat v místnosti svítit malé kontaktní světlo, aby se miminko nebálo, když se vzbudí a vidí jenom tmu, možno též ponechat dítě u sebe v posteli, aby jste alespoň částečně podřimovala a nemusela pořád vstávat nemusíte bát, že se tím miminko rozmazlí.
Jinak Alenko je to též složka dědičná, která určuje povahu dítěte a i spánek, nevím, jací jste byli vy jako miminka?
Co se týče dudlíka – já nemám přesnou hranici, kdy ho přestat dávat, nevím jaký názor na to mají zubaři, ale většinou kolem roku se přestává dudlík dávat – dítě má již zoubky a dudlík spíše kouše než , že by ho potřebovalo dudat(to je můj názor)
Přeji hodně zdraví a pokud možno klidný spánek.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jakými potravinami podpořit tvorbu mateřského mléka

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí nad kojením již před porodem. Některé se na okamžiky kojení těší, jiné mají obavu, zda jej zvládnou, nebude je sání miminka bolet, jak budou jejich prsa vypadat po kojení… Drtivá většina žen také řeší, co bude moci během... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz