Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

8měs.dítě špatně spí,do kdy nechat dudlík?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 15. 8. 2015

Dobrý den, Hanko,
měla bych na Vás dvě prosby. Máme doma osmiměsíčního Matýska. Již několik měsíců opravdu špatně spí. Budíme se i sedmkrát za noc, skoro každý den má během noci hodinovou i dvouhodinovou bděcí část. Mysleli jsme, že zlobí zoubky, ale dva zoubky už jsou skoro dva měsíce venku a nic se nemění.Nehledě na to, že špatně spal i předtím. Jednou za čas prožijeme noc klidnější, ale ta následující je zase špatná. V noci mu dávám jednou Nutrilon a jinak ho balamutím čajem a dudlíkem. Dá se to spaní nějak ovlivnit? Vím, že jsou na tom jiné maminky třeba i hůř, ale jsem už z toho věčného vstávání unavená.
Druhá otázka je ohledně dudlíka. Do kdy je rozumné dudlíka ponechat? My bez něj zatím neusneme, během dne ho má Matýsek minimálně.
Mockrát děkuji za trpělivost a přeji krásný den. Alena

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, asi Vás moc nepotěším, recept na to, aby miminko spalo nemám a myslím, že ani není pokud ho nebudete chtít tlumit nějakými léky.Jediné co mě napadá jsou homeopatika- zkusit zkontaktovat nějakého homeopata ve Vašem okolí( existuje Sedalia, ale nejsem si jistá,jestli není až od 1 roku)
Řešila bych to stejně jako Vy – jídlem, dudlíkem, čajem.
Při prořezávání zoubků se může několik dní na noc podávat Panadol sirup, aby miminko klidněji spalo a dásně ho nebolely.
Dop. se nechat v místnosti svítit malé kontaktní světlo, aby se miminko nebálo, když se vzbudí a vidí jenom tmu, možno též ponechat dítě u sebe v posteli, aby jste alespoň částečně podřimovala a nemusela pořád vstávat nemusíte bát, že se tím miminko rozmazlí.
Jinak Alenko je to též složka dědičná, která určuje povahu dítěte a i spánek, nevím, jací jste byli vy jako miminka?
Co se týče dudlíka – já nemám přesnou hranici, kdy ho přestat dávat, nevím jaký názor na to mají zubaři, ale většinou kolem roku se přestává dudlík dávat – dítě má již zoubky a dudlík spíše kouše než , že by ho potřebovalo dudat(to je můj názor)
Přeji hodně zdraví a pokud možno klidný spánek.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.