Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Bolesti bříška

Dotaz od: Pavlína
Datum přidání: 27. 8. 2015

Hanko, prosím tě, máme měsíční holčičku, od počátku kojím, holka příbírá pěkně, ale každý den od 19 do 23 hod. mi pláče, má křeče do bříška, nemůže se vykakat ani vyprdět, má zatvrdlé nafouklé břicho, já piji fenyklový čaje, nic nepomáhalo dávala jsem jí pro uvolnění odvar z kmínu, který jí dle mého názoru pomáhá, jak kdy. Malou po krmení odříhnout dávám, zkoušíme s ní cvičit, zahřát bříško, ale i když se nám ji podaří utišit je na ní vidět, že trpí. Žádné léky zatím nebrala, doktorka nám řekla, že mateřské mléko je bolavé. Už mám třetí dítě, ale takovéto problémy nikdy nenastaly. Ve 32. týdnu gravidity mi moje gynekoložka ultrazvukem našla u plodu rozšířené střevo – anechoenní stín. Její podezření se při dalším ultrazvuku nepotvrdilo. Může toto souviset s výše uvedenými problémy???

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Pavlíno, začnu od konce – já osobně si myslím, že problém nesouvisí se zmiňovaným střevem – to by měla problémy různě a ne pravidelně v jednu určitou dobu.
Pravda je, že mateřské mléko má hodně laktosy a někdy při častém střídání prsů může mít miminko bol. bříška, protože vypije hodně předního mléka, které má více laktosy, než mléko zadní.
Já bych dělala to, co děláte tzn. masáže bříška, cvičení s nožkama, miminko bych dala do zvýšené polohy(podložit slamníček) a třeba i miminko dát na chvilku na bříško, ale musíte být u něj, nenechávejte ho bez dozoru.
No a pak bych použila např. kapičky SAB simplex, Lactobacilky, Espumisan, Infacol, probiotické kapky – přípravky, které se dávají u takových to problémů.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den ,naše maličká měla hrozné bolesti bříška a pomohla až bezmléčná dieta u mě. Kapičky na prdíky nám nezabraly vůbec, občas jí ulevila teplá koupel. Místo kravského mléka jsem pila mandlové, dělá se po něm i mlíčko.Při této dietě se vynechává vše, v čem je mléko, včetně pečiva. Držím palce, velmi dobře to znám.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den, vyzkoušela bych kapky Coliprev.Jedná se o kapky s přírodním enzymem laktaza štepici laktozu.Právně tento enzym se u miminek ze začátku netvoří v dostatečné míře takže maji problém trávit laktózu.Nemusite se bát kapky de používají na Slovensku tak jako my mame na koliku kapky Biogagia tak oni maji tyto kapky.Jediná nevýhoda je že dají sehnat pouze na Slovensku.Zadejte do vyhledávače a prostudujte si je.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Tajemství mléčného tuku a jeho nezastupitelná role ve výživě dítěte

Mateřské mléko jako nejlepší výživa pro miminko v sobě skrývá stále řadu tajemství. I když již známe jeho složení poměrně dobře, stále se objevují nové a nové složky, jejichž vliv na vývoj a zdraví dítěte jsou i nadále předmětem řady výzkumů. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz