Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

časté buzení

Dotaz od: Veronika
Datum přidání: 10. 10. 2015

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu…mám 5-ti měsíční dceru a už měsíc se mi v noci budí skoro každou hodinu. Většinou chce jen napít čaje a dát dudlika a zas usne.V noci ji uspávám tak, že jí hladím po hlavičce a spívám ukolébavky, aby usla. Zatim ji plně kojim, krmim jí jen jednou za noc a vypadá, že jí to stačí, hlady to tedy není. Spí ve svém pokojíčku, a když už jsem v noci opravdu častým vstáváním k dceři unavená, tak si ji vezmu k sobě do postele, ale nic se na tom nezmění, budí se i tak! S kašičkou na noc teprve začínáme, ale zatim nám to moc nejde! Zkoušela jsem ji na noc dát Sunar, ale to odmítá úplně ( pití z lahvičky umí na jedničku- co se týče čajů, ale Sunar, ani odstříkané mléko z ní odmítá ). Díky za radu! Veronika

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Veroniko, asi Vás moje odpověď nepotěší, ale na mě je to moc brzo, aby takhle malé dítě spalo samo v pokojíčku. Je kojené, tyto děti chtějí ten tělesný kontakt, miminku to začíná chybět, budí se, u Vás nachází pocit bezpečí. Nabídla bych mu prso, když se v noci vzbudí, ne čaj, ten nepotřebuje a udělá si zlozvyk, kterého se pak budete těžko zbavovat.
Kaši bych taky nedávala, jednak je na ni brzo a to že po ní miminko spí, není až tak pravda.
Verunko, sama píšete, že to miminko nechce, stejně tak jako Sunar, odstříkané mléko z lahve, Vaše děťátko dává najevo, že to nechce, nepotřebuje to, to co potřebuje jste Vy.
Věřím, že jste vyčerpaná, taky vím, že jste to myslela dobře s tím spaním v pokojíčku, určitě tam máte chůvičku, ale asi jste chtěla jako většina maminek v tomto případě vytvořit nějaký režim nebo řád u Vašeho miminka, ale ono to často nejde. Můžete třeba zkusit nechat v pokojíčku rozvícené malé světýlko, jestli by to pomohlo, ale já mám obavy, že tam budete stejně běhat, řešení by bylo, dát si postýlku k vám do ložnice a nebo zkuste spát s miminkem v pokojíčku, když se vzbudí strčit mu jen dudlík do pusy nebo ho zkusit ukonejšit, aby vědělo, že jste u něho, že tam není samo.
Přeji hezký večer a pokud možno klidnější noc!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz